Gowin: Interesuje mnie władza realna, nie symboliczna

Jestem zwierzęciem mięsożernym, interesuje mnie władza realna, nie symboliczna; i jeszcze jedno: polska scena polityczna wymaga odmłodzenia - mówi w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Jarosław Gowin. Wywiad z b. wicepremierem, szefem Porozumienia zatytułowano "Szeregowy poseł 2.0".

(fot. Łukasz Błasikiewicz / Sejm RP)

Gowin pytany, czy szykuje scenariusz albo własnego startu w wyborach prezydenckich, albo wystawienia swojego kandydata – o ile okoliczności na to pozwolą, stwierdził, że nigdy nie przyszło mu na myśl, by startować w wyborach prezydenckich. "Jestem zwierzęciem mięsożernym, interesuje mnie władza realna, a nie symboliczna" - mówi polityk w "DGP".

"Powiem jeszcze jedno - Polska scena polityczna wymaga odmłodzenia. Moją ambicją nie jest zasiadanie jak najdłużej na stołku ministra. Mam większe aspiracje" - podkreślił lider Porozumienia.

"Chcę przygotować zmianę pokoleniową i zadbać o to, by za kilka lat Polską rządziła młoda generacja konserwatystów, wolnościowców, republikanów i chadeków" - dodał. "Ale najpierw musimy wyprowadzić nasz kraj ze straszliwej zapaści" - zaznaczył Gowin.

Dopytywany, czy znane już mu określenie "gowinować" - jako lawirowanie i ucieczka od odpowiedzialności - odpowiedział, że ci, którzy rozumieją politykę, wiedzą, że nie uciekł od odpowiedzialności.

"Ja po prostu nie zgadzam się na utrzymywanie terminu wyborów prezydenckich 10 maja, a nie zdołałem przekonać do swojej opinii liderów PiS. Jednocześnie nie chcę, by na kataklizm epidemiczny i jeszcze groźniejszy krach gospodarczy nałożył się kryzys polityczny i rozpad koalicji rządowej" - podkreślił b.premier.

"Moje rozwiązanie jest proste: ja podaję się do dymisji, ale moi posłowie głosują za skierowaniem projektu ustawy o głosowaniu korespondencyjnym do Senatu. Gdy wróci z niego na początku maja, podejmiemy ostateczną decyzję. Ja zapłaciłem dymisją, Polska zyskała miesiąc stabilności" - mówi w wywiadzie dla "DGP" polityk.

ago/ par/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 lbolek

Co za divan. Mógł doprowadxić do powrotu normalności ale zabrakło jaj i zamiast męża stanu mamy powrót wazeliny....

! Odpowiedz
0 2 itsofunny

To kogo jadłeś dziś na śniadanie ? Bo mnie się wydaje ze to koledzy ciebie zjedli. No ale takie towarzystwo po prostu powiedz to nie pasujesz do nich bo masz resztki sumienia.

! Odpowiedz
0 8 acdc

Skoro taki republikanin, wolnościowiec itp zadaje się z partią o przeciwnych wartościach to co? Schizofremia? Oj zamiast tego mięska zielona trawka czeka...

! Odpowiedz
0 0 itsofunny

No zobaczymy czy zielona czy za miesiąc jak mówi nie odwiną się jego koledzy może rzeczywiste nie czas na wstrząsy ale mamy zapowiedz zmiany na naszej scenie politycznej. Cały czas uważam ze jednak trochę za wcześnie ale nie będę sie tego uporczywie trzymał widoczne przyszedł na to czas.

! Odpowiedz
1 11 krool44

"Polska zyskała miesiąc stabilności" - mówi w wywiadzie dla "DGP" polityk." cooo?
Ten pan nadaje z innej rzeczywistości...

! Odpowiedz
10 18 czerwony_wiewior

"Chcę przygotować zmianę pokoleniową" - tak, to młode pokolenie tzw. prawicy przypomina roboty, klepiące bezmyślnie przekaz dnia i charakteryzuje się i ślepym posłuszeństwem wodzowi. Ale to nie Gowin jest tym wodzem

! Odpowiedz
2 10 ciemny_lud

Kaczor-Jugend

! Odpowiedz
6 24 karbinadel

Dlaczego wciąż mu się wydaje, że jest kimś ważnym? Za trzy miesiące nikt nie będzie o nim pamiętał

! Odpowiedz
6 22 search

A gdzie masz kregoslup. Wrocisz na kolanach do Prezesa, bo za ta marna pensje i diety nie wyzyjesz do pierwszego

! Odpowiedz
7 19 disnej2x

ja bym to nazwal przedluzeniem agoni o miesiac

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil