Gorzów Wielkopolski sprzeda działki budowlane za połowę ich wartości

2019-11-28 15:10
publikacja
2019-11-28 15:10

43 działki budowlane w Gorzowie Wlkp. wkrótce będzie można kupić za połowę ich wartości. Miasto rozpoczęło kolejny projekt wspierający jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe - poinformował Dariusz Wieczorek z Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

/ fot. Daniel Jedzura / Shutterstock

„To kolejny projekt, który stanowi zachętę do osiedlania się w naszym mieście poprzez zakup działki budowlanej na preferencyjnych warunkach” – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Nabywca działki będzie musiał w ciągu dwóch lat od zakupu rozpocząć budowę, a w ciągu czterech lat - wybudować budynek mieszkalny, zameldować się i zamieszkać. Za niedotrzymanie tych terminów przewidziane będą kary umowne, naliczane za każdy kolejny rok zwłoki. Za sprzedaż działki przed upływem pięciu lat od jej nabycia przewidziano karę umowną w wysokości ceny wywoławczej ustalonej w przetargu.

Do sprzedaży przygotowano 37 działek położonych przy ul. Ludowej oraz sześć przy ul. Granicznej; ich powierzchnia wynosi od 630 do 2350 m kw. Nieruchomości te objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Przetarg na sprzedaż pierwszych 15 działek jest planowany na styczeń 2020 r.

W ubiegłych latach w Gorzowie Wlkp. funkcjonował program „Tania działka budowlana”, ale został on zakończony, ponieważ nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami zlikwidowała możliwość oddawania nieruchomości gruntowych na cele mieszkaniowe w użytkowanie wieczyste. W ramach programu miasto sprzedało z bonifikatą 48 działek. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki