Gordon Brown: czas na szukanie winnych przyjdzie później

Brytyjski premier Gordon Brown wezwał społeczność międzynarodową do natychmiastowych działań na rzecz zawieszenia broni w Strefie Gazy. Trwa tam izraelska ofensywa lądowa wymierzona w terrorystów Hamasu. Po obu stronach jest wielu rannych, dochodzą sprzeczne informacje na temat liczby zabitych. Obserwatorzy twierdzą, że jest to największa militarna akcja Izraela od czasu wojny z Libanem w 2006 roku.

Gordon Brown powiedział w telewizji BBC, że czas na szukanie winnych całej sytuacji przyjdzie później. Teraz trzeba działać - podkreślił szef brytyjskiego rządu. Jego zdaniem rozejm będzie możliwy tylko wtedy, gdy obie strony otrzymają określone gwarancje. Premier dodał, że Izrael musi być bezpieczny, a Palestyna musi zostać uznana, niezbędna jest także pomoc humanitarna dla mieszkańców Strefy Gazy.

Tymczasem media donoszą, że izraelskie siły lądowe podzieliły Strefę Gazy na trzy części. Dzięki temu uniemożliwiono palestyńskim bojownikom swobodne przemieszczanie się po terytorium Strefy i utrudniono im ostrzał Izraela.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil