Google zaprezentuje dziś smartfon Pixel

Google już jakiś czas temu zapowiedziało następcę smartfonów Nexus. Firma stawia na własne konstrukcje, które pojawią się na rynku pod nazwą Pixel i choć mają być zaprezentowane dopiero późnym wieczorem według polskiego czasu, w internecie już pojawiły się pierwsze zdjęcia.

Zalążek specyfikacji wraz z kilkoma szczegółami i zdjęciami pokazały niektóre amerykańskie telekomy na stronach ze swoimi ofertami, m.in. Verizon – donosi serwis 9to5google.com. Trudno nie doszukać się w nich podobieństwa do flagowych modeli smartfonów Apple.

Pixel i Pixel XL mają bardzo podobną bryłę do iPhone’a 7 i 7 Plus. Niemal identyczne są również białe paski antenowe biegnące wzdłuż tylnej obudowy. Podstawową różnicą jest brak przycisku Home pod ekranem – Google zastosował dotykowe przyciski ekranowe do nawigowania w systemie.

Urządzenia będą dostępne w trzech kolorach, a na stronie operatora wśród funkcji wymieniono „Google Magic”. Enigmatyczna nazwa nie była do tej pory komunikowana w mediach przez Google. Możliwe, że będzie to pakiet funkcji znanych z flagowców innych producentów – jak np. podtrzymywanie podświetlenia, kiedy użytkownik patrzy w ekran.

Smartfon Pixel będzie opatrzony logo Google jako producenta. Firma najwyraźniej zakończyła współpracę z innymi potentatami branży, jak miało to miejsce przy serii urządzeń Nexus. Dbając o każdy szczegół, Google może w końcu doczekać się w swoim portfolio prawdziwego konkurenta dla iPhone'a - Google zawsze stał w cieniu Apple, ponieważ jego system był instalowany na różnych urządzeniach z różnym skutkiem. Wypuszczając własny model, z dobrze zoptymalizowaną wersją Androida, może w końcu poprawić swoją sytuację na rynku.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Dżon

Pixel ci-pixel

! Odpowiedz
0 0 ~kacper

A wybuchać też będzie? Albo chociaż syczeć?

! Odpowiedz
0 0 ~hgvcchjgcjhgchjgcfjh

Bankier przez wykop zmienił profil portalu. Co za czasy.

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

musza byc lepsze od iphone 7

! Odpowiedz
1 11 ~aabbcc

ehhh....blackberry zrobiło rewolucyjny system, który nie kradnie danych i jest bezpieczny a mianowicie BB10 OS i co z tego jak gawiedź ciągnie do androida i IOS....Ręce opadają, ludzie wolą udostępniać swoje dane, oglądać reklamy w trakice pracy na telefonie. Ważne jest żeby było kolorowo i żeby wszyscy podziwiali kolejny model Iphone'a.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~Matt

Reklamy to nie wina Systemu a Aplikacji ... jeśli instalujesz byle jakie aplikacje które ciągle nękają cię reklamami to wina jest po twojej stronie musisz znaleźć appke które nie posiada reklam sam osobiście siedzę na " Czystym Androidzie " bez dupereli od producentów i wybieram płatnę programy w których nie ma żadnych reklam. Co Do BB10 OS faktycznie jest genialnym systemem ale brakuje mu tego czego dzisiejsze " trendy " potrzebują ( Sklep z miliardem appek , gier itp ), no ale co zrobić takie czasy :) Pogoń za tym co YouTuber zareklamuje to będzie najlepsze kiedyś może się skończą ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~naiwniak odpowiada ~Matt

@Matt to no to cię rozczaruję. Google i tak ciągnie tyle danych ile się da z twojego telefonu. Nie instalując różnych durnych aplikacji po prostu inni oprócz Google nie mają opcji zbierania od ciebie danych, a przynajmniej nie w takiej ilości. "Czysty Android" kradnie całą masę danych. Poczytaj sobie, nawet jak wyłączysz usługi lokalizacyjne to telefon i tak co jakiś czas odzywa się do Google żeby powiedzieć im gdzie się aktualnie znajdujesz itp. itd. Jak chcesz "Czystego Androida" to wgraj sobie CyanogenMod.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~zez

Więcej inwigilacji, więcej!

! Odpowiedz
1 7 ~WD40

Łał! Wygląda rewolucyjnie ;) Jak będzie okazja to wemę odrazu dwa. Jeden będę nosił w prawej kieszeni a drugi w lewej ;)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl