Google uczcił Święto Niepodległości

W związku z przypadającym w poniedziałek Narodowym Świętem Niepodległości, logo wyszukiwarki Google ma biało-czerwony napis i wkomponowaną polską flagę.

(Google)

Tzw. google doodle, to modyfikacje oficjalnego logo Google'a z okazji rocznic, ważnych wydarzeń lub świąt.

Pomysł na doodle zrodził się w 1998 roku, jeszcze przed powstaniem firmy, kiedy założyciele Google, starali się zaznaczyć w firmowym logo swoją obecność na festiwalu Burning Man na pustyni w Nevadzie. Umieścili symbolizującą festiwal postać za drugim „o” w słowie Google, a odnowione logo miało w komiczny sposób informować użytkowników, że założyciele znajdują się poza biurem. Chociaż pierwszy doodle był dość prosty, wtedy właśnie powstał pomysł przyozdabiania logo firmy w celu uczczenia ważnych wydarzeń. Dwa lata później, w 2000 roku założyciele Google poprosili webmastera Dennisa Hwanga o stworzenie doodla na Dzień Bastylii. Spotkał się on z tak entuzjastycznym przyjęciem, że doodle zaczęły coraz częściej gościć na stronie głównej Google.

Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada zostało ustanowione świętem narodowym ustawą z kwietnia 1937 r. Przed II wojną światową święto było obchodzone tylko dwa razy – w 1937 i 1938 r. Po wojnie, w 1945 r., ustanowiono Narodowe Święto Odrodzenia Polski obchodzone 22 lipca, w rocznicę ogłoszenia Manifestu PKWN.

W okresie PRL obchody rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada były organizowane przez środowiska opozycyjne. Organizatorzy i uczestnicy tych uroczystości często byli represjonowani przez ówczesne władze. Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada zostało przywrócone ustawą z 15 lutego 1989 r. pod nazwą "Narodowe Święto Niepodległości".(PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ zm/

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 wataha

za 1 zł pracy grafika dobrali logo. Opłacało sie, bo nie płacą 1 mld złotych rocznie podatków w Polszcze, wszystko idzie do Google UK....

! Odpowiedz
0 13 zan

No po prostu mega news, na pierwszą stronę ha ha. Ale nie napiszecie o tym jak google banuje na YouTube polskich patriotów i niszczy Amerykę i resztę świata lewacką doktryną. Oni gwiżdżą na polską niepodległość.

! Odpowiedz
15 11 cowabunga

Podlizują się bo chodzi o kasę. w biznesie nie ma miejsca na uczucia. Chodzi o 'Polską Chmurę Obliczeniową' którą ma zbudować Google w ramach offsetu. Kto myśli ze to z dobrej woli robią to chyba jakis moron jest

! Odpowiedz
9 5 zan

Twoim grzechem jest samodzielne myślenie. Trzeba było pochwalić, podziękować i się wzruszyć szczerą sympatią jakie amerykańskie korpo darzą Polskę. Taka postawa jest wymagana.

! Odpowiedz
5 3 cowabunga odpowiada zan

już dostaliśmy minusy od AI Google za samodzielne myślenie. Swoją drogą ciekawe ile kosztują ich te klinknięcia Hindusów w czerwone łapki... ? Ktos wie ? ile kosztuje tzw PRowo "kreowanie wizerunku"? Tak wiem, że teraz taniej w urzędach zlecić nadgodziny na klikanie, ale ja pytam o zamiejscowych...

! Odpowiedz
7 2 bigboom

Miło z ich strony.

! Odpowiedz
6 4 silvio_gesell

Bardzo ładnie!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.