REKLAMA

Google świętuje Dzień Ojca i przypomina, by złożyć życzenia

2016-06-23 12:10
publikacja
2016-06-23 12:10

23 czerwca obchodzimy w Polsce dzień Ojca. Na tę okazję Google przygotowało doodle – specjalną grafikę przypominającą o tym święcie. Kiedy obchodzony jest Dzień Ojca na całym świecie?

Dziś Polacy świętują Dzień Ojca / Google

Dzień Ojca w Polsce zaczęliśmy świętować w 1965 r. Święto to nie jest jednak obchodzone na całym świecie w tym samym dniu. 23 czerwca życzenia tatom składają też mieszkańcy Nikaragui. Zgodnie z tradycją przyjętą jeszcze w średniowieczu, w katolickich państwach Europy Dzień Ojca przypada na 19 marca (dzień św. Józefa). Wtedy świętują go m.in. Hiszpanie, Portugalczycy i Włosi.

Pierwsze świeckie obchody Dnia Ojca miały miejsce w USA, 19 czerwca 1910 r. Nie znaczy to jednak, że co roku Amerykanie obchodzą ten dzień tego samego dnia. Stany Zjednoczone, jak wiele innych krajów, składają ojcom życzenia w trzecią niedzielę czerwca. W tym samym terminie świętują ojcowie m.in. w Czechach, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Meksyku, RPA, na Słowacji, Węgrzech czy Cyprze.

Dzień Ojca w większości świata obchodzony jest latem. Ale np. mieszkańcy krajów skandynawskich (z wyjątkiem Danii) na z tej okazji muszą czekać do drugiej niedzieli listopada. Najpóźniej święto obchodzone jest w Bułgarii, gdzie zgodnie z tradycją Bułgarskiego Kościoła Prawosławnego Dzień Ojca przypada na 26 grudnia.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki