Google przyspieszy zamknięcie Google+

Google ogłosiło na swoim blogu decyzję o wcześniejszym zamknięciu platformy społecznościowej Google+. Za ruchem tym stoi wyciek danych użytkowników portalu, który dotyczy 52,5 mln internautów.

(fot. REUTERS/Arnd Wiegmann / FORUM)

W październiku Google postanowiło unicestwić Google+. Już wtedy mówiło się, że na taką decyzję internetowego giganta wpłynął wyciek danych 500 tys. osób, do którego spółka oficjalnie się nie przyznała, nie chcąc wywoływać skandalu. Warto podkreślić, że problemy te miały miejsce od 2015 roku.

Pierwotnie Google+ miało zostać wyłączone dla użytkowników w sierpniu 2019 r., jednak nastąpi to cztery miesiące wcześniej i już od kwietnia nie będzie można korzystać z platformy społecznościowej. Google zdecydowało się na przyspieszenie operacji w obliczu informacji, że błąd interfejsu portalu pozwalał osobom trzecim uzyskać bez żadnej zgody dostęp do profilów użytkowników – nawet, gdy były ustawione jako niepubliczne. Sprawa dotyczy ponad 52,5 mln osób korzystających z Google+. Luka w zabezpieczeniach występowała przez około tydzień i została naprawiona w listopadzie.

Firma uspokaja jednak, że nie ma obaw dotyczących kradzieży tożsamości, bowiem błąd nie miał wpływu na dane finansowe, numery identyfikacyjne czy hasła. Wyciek dotyczył natomiast takich danych, jak imię, nazwisko, adres e-mail, zawód, płeć, data urodzenia oraz status związku.

Wyciek milionów danych to gwóźdź do trumny Google+, który od dłuższego czasu cieszy się bardzo nikłą popularnością i nie był w stanie dogonić konkurencji – głównie Facebooka. W ostatnim czasie 90 proc. sesji zainicjowanych w serwisie trwało zaledwie 5 sekund.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.