REKLAMA

Google podaruje uchodźcom komputery

2016-01-26 14:37
publikacja
2016-01-26 14:37
Google podaruje uchodźcom komputery
Google podaruje uchodźcom komputery
/ google

Na swoim oficjalnym blogu Google poinformowało o starcie akcji Project Reconnect, dzięki której uchodźcy otrzymają około 5 tys. Chromebooków. O grant o wartości ponad pięciu milionów dolarów będzie mogła starać się każda fundacja o statusie nonprofit.

fot. Marko Djurica / / Reuters

Google po raz kolejny oferuje pomoc uchodźcom. We wrześniu 2015 roku firma zorganizowała zbiórkę i po osiągnięciu kwoty 5 mln euro od użytkowników, Google zobowiązał się do dołożenia na rzecz imigrantów i uchodźców drugich pięciu milionów.

Wczoraj natomiast ruszył Project Reconnect, na który przedsiębiorstwo przeznaczyło 5,3 mln dolarów.

W praktyce korporacja przekaże 5 tys. komputerów typu Chromebook. Akcja skierowana jest dla uchodźców przebywających na terenie Niemiec i ma pomóc w szybszym przyzwyczajeniu się do życia w nowym kraju.

Niedawno pisaliśmy o tym, że FB, Google i Twitter porozumiały się ws. usuwania mowy nienawiści z portali. W ramach działań firmy zobowiązały się do kasowania przejawów rasizmu w postach na ich stronach w ciągu 24 godzin od momentu ich opublikowania.

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (30)

dodaj komentarz
~Grzechu_comeback
a uchodźcy z UKRAINY co dostaną? I nawet będą dyktować jak wygląda mowa miłości! To już IDIOKRACJA!!!!
~max90
A czego Google nie weźmie sobie na utrzymanie tych uchodźców do USA ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~sołtys
lepiej by im dali po kozie do ruch... a
~Kkk
Jasne ze drogie te chromebooki. W artykule pisze ze 5 mln zebrane a 5 daje Google czyli... cena jest tak ustalona, że w praktyce Google nic nie daje a i jeszcze nawet na tym zarabia. Kapitalizm w czystej postaci... wszystko owinięte w ładny papierek o nazwie dobroczynnosc
~rew
jasne - niech jedzą ciastka - cytując pewną oderwaną od rzeczywistości kobietę
~autor
Czytajcie ze zrozumieniem. Google nie dało własnych pieniędzy tylko łaskawie zrobiło zbiórkę !!! Dla Google 5 mln euro to mniej niż dla pojedynczego człowieka 5 euro. Ale i tak firma nie szarpnęła się na wydatek. Ale za to ma takie głupie tytułu jaka to dobra firma. Żenujące.
~Oli
Przestańcie tak krytykować wczoraj Onet.de napisał ze zrobił sadaz z którego wynika ze ponad połowa Polaków ZA przyjmowaniem islamistów wiec jesteście w mniejszości! Ten sadaz na zamowienie onetu robiła niezwykła renomowana pracownia IBRIS wsród reprezentatywnej grupy 1200 pracownikow wyborczej, Newsweeka i TVN.
~Tomasz
Co to jest "sadaz"?
Nie mogę w słowniku znaleźć....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki