Gombrowicz wraca

Premier Jarosław Kaczyński zmienił rozporządzenie ministra Giertycha w sprawie kanonu lektur szkolnych. Tym samym uczniowie nadal będą musieli czytać m.in. “Ferdydurke” Gombrowicza.

- Nie będzie eliminacji Gombrowicza, nie będzie także tam pisarzy, których klasę można określić jako średnią, chociaż bardzo dużo napisali. To nie jest przesłanka do tego, by uznać ich jako klasyków - mówił Jarosław Kaczyński podczas podsumowania roku działalności swojego rządu.

Rozporządzenie Romana Giertycha weszło w życie 10 lipca 2007 roku. Wszystko wskazywało na to, że od września uczniowie dostaną do rąk nową listę lektur, na której nie widniały dzieła Gombrowicza, za to znalazły się utwory m.in. Jana Pawła II. Premier jednak nie chce jeszcze ujawniać szczegółów co do poprawek w rozporządzeniu.

Jednak jak twierdzi MEN, żadnych zmian w kanonie lektur nie będzie. Rzeczniczka ministerstwa oświadczyła, że rozporządzenie już się ukazało i zostało opublikowane w dzienniku ustaw, więc w takiej formie wejdzie w życie już od nowego roku szkolnego.

beata
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne