REKLAMA
PIT 2023

Goldman podwaja stawkę w Europie

2021-08-19 10:20
publikacja
2021-08-19 10:20

NN Group nawiązała współpracę i porozumienie z Goldman Sachs Asset Management w sprawie sprzedaży NN Investment Partners za łącznie 1,7 mld euro - podała NN Group w komunikacie.

Goldman podwaja stawkę w Europie
Goldman podwaja stawkę w Europie
fot. Brendan McDermid / / Reuters

Jak podano, w ramach umowy NN Group i Goldman Sachs Asset Management zawrą dziesięcioletnie strategiczne partnerstwo, w ramach którego połączona spółka będzie nadal świadczyć usługi zarządzania aktywami na rzecz NN Group. Zamknięcie transakcji wymaga m.in. zgód regulatora i jest przewidywane na I kwartał 2022 roku.

Jak podano w komunikacie, połączenie możliwości inwestycyjnych NN IP i Goldman Sachs stworzy pełen zestaw produktów w zakresie zarządzania aktywami, które mogą być oferowane klientom za pośrednictwem sieci dystrybucyjnych obu stron.

Jednocześnie - jak napisano - wiodąca pozycja NN IP w zakresie odpowiedzialnego inwestowania wzmocni strategię zrównoważonego inwestowania Goldman Sachs Asset Management, ofertę produktów i rozwiązania dla klientów.

"Przejęcie pozwala nam przyspieszyć strategię rozwoju i poszerzyć naszą platformę zarządzania aktywami" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym David Solomon, prezes i dyrektor generalny Goldman Sachs.

NN Investment Partners zarządza aktywami klientów o wartości 335 miliardami euro. Transakcja podwoi zatem wartość aktywów zarządzanych przez Goldman Sachs w Europie do przeszło 600 mld USD – podaje  Reuters.

NN Investment Partners zarządza aktywami w wysokości około 300 mld euro. Zatrudnia około 1 tys. pracowników i posiada biura w 15 krajach, obsługując klientów w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Azji i na Bliskim Wschodzie. W Polsce jest obecny od 1997 roku. Zarządza środkami o wartości ponad 26 mld zł.(PAP Biznes)

pel/ doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki