Goldman Sachs zwiększy zatrudnienie w Warszawie

Goldman Sachs zapowiada kolejne miejsca pracy w Warszawie. Zatrudnienie ma wzrosnąć o kolejne 250 osób do końca roku, a docelowo bank chce mieć w Polsce oddział z 800 pracownikami. Szef polskiego oddziału nie wie jednak, czy taki stan utrzyma się do 2019 roku.

(fot. Brendan McDermid / FORUM)

Bank powoli wycofuje się ze swoich biur operacyjnych zlokalizowanych w Londynie – wszystko, żeby zdążyć przed brexitem. Warszawa skorzysta na tym kolejny raz – jeszcze niedawno nad Wisłą Goldman Sachs zatrudniał 300 osób, a teraz liczba etatów ma wzrosnąć do 750-800 w 2018 roku – donosi „The Financial Times”.

Wzrost zatrudnienia zapowiedział w rozmowie z dziennikiem Brent Watson, szef polskiego oddziału banku. - Czy te 750-800 może się wykruszyć na początku 2019 roku? Jest to możliwe, ale myślę, że osiągniemy tę liczbę. Jeśli wszystko okaże się stabilne i będzie dostateczna pula talentów na miejscu, myślę, że będzie to duży plus (do dalszej ekspansji na polskim rynku), ale poczekałbym z ostatecznym stwierdzeniem – mówił na łamach „The Financial Times” Watson.

Pierwsze plotki dotyczące przenosin Goldman Sachsa na kontynent, do Warszawy, pojawiły się już w styczniu tego roku. Bank jednak zdementował wtedy doniesienia prasy, ale już kilka miesięcy później poszukiwał 200 osób do powiększenia ówczesnej liczby 300 etatów. Koniec końców zatrudnienie wynosi na grudzień 2017 roku 575 osób.

Osoby na nowych stanowiskach mają mieć podobne obowiązki do starszych stażem kolegów – Watson mówił, że 85 proc. załogi w Warszawie zajmuje się operacjami i technologią, a reszta to działy zarządzania ryzykiem, skarbu i zasobów ludzkich.

MG

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 niepelnosprawny_org

"psioczyli" na Polske, a teraz korzystaja w pełni na Polskich dobrach...

! Odpowiedz
2 17 pomorzaninm

w obecnym ukladzie geopolitycznym z Polski najlepiej zrobic HUB finansowo-logistyczn0-komunikacyjny ...gdzie bylyby inwestycje zachodu i dalekiego wschodu.
I dochodziloby do rywalizacji ekonomicznej miedzy dwoma potegami ... USA i CHINAMI. ........

! Odpowiedz
10 17 silvio_gesell

GS powinnien mieć zakaz wstępu na terytorium Polski, podobnie jak wszystkie organizacje powiązane z Komisją Trójstronną. Potem przez dziesięciolecia będziemy musieli tłumaczyć światu, że za kryzys nie są odpowiedzialne „polskie banki”.

! Odpowiedz
2 21 old_timer

No i dobrze. Londynczykom zostawmy ich horrendalne ceny mieszkań napompowane przez Arabów a pracę ( choć to tylko trochę lepszy outsourcing) weźmy my.

Swoją drogą za nic lojalości u tych banksterów. Nie wieżę w bezpośrednie i duże uderzenie brexitu w Anglię ale skoro można skorzystać z pretekstu i oszczędzić krocie na pensjach już dziś to spieprzają z Londynu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 18 wizytator

"dostateczna pula talentów" bua ha ha
Zakredytowani już przebierają nogami, same talenty.

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl