Goldman Sachs zainwestuje miliony w kobiety

Goldman Sachs zainwestuje 500 mln dolarów w firmy kierowane, założone lub należące do kobiet - podaje "Reuters". W ten sposób grupa chce zmniejszyć lukę między liczbą mężczyzn a kobiet w biznesie. 

(fot. Brendan McDermid / Reuters)

– Najważniejsze jest to, że ma to sens dla naszej firmy - ponieważ inwestowanie i pomaganie firmom w rozwoju jest naszą działalnością – powiedziała Stephanie Cohen, dyrektor ds. strategii w Goldman Sachs. W komunikacie zamieszczonym na stronie Goldman Sachs czytamy, że program "Launch With GS" to inicjatywa, dzięki której kobiety dostaną bezpośrednie dofinansowanie na własne firmy. Celem programu jest generowanie wysokich zysków z inwestycji.

– Dlatego kluczową częścią programu Launch With GS będzie sieć, którą stworzymy, skupiając inwestorów, przedsiębiorców, organizacje non-profit i innych liderów (mężczyzn i kobiety), aby pielęgnować i rozwijać nowe firmy. Wierzymy, że promowanie społeczności z czasem pomoże zwiększyć możliwości inwestycyjne w przedsiębiorstwach prowadzonych przez kobiety – poinformowała Cohen.

Dyrektor ds. strategii w GS przytoczyła statystyki, które pokazują, że tylko 2 proc. inwestycji venture capital dotyczyły firm prowadzonych w całości przez kobiety, a jedynie 12 proc. trafiło do firm z co najmniej jedną kobietą w zespole. 

Goldman Sachs chce, by kobiety stanowiły połowę globalnej siły roboczej. Co ciekawe, jak podaje "Reuters", tylko pięć z 31 członków kierownictwa wymienionych w komitecie zarządzającym banku to kobiety, z których jedna przechodzi na emeryturę. Na początku bieżącego roku bank poinformował także o dużej różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w Wielkiej Brytanii.

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 15 nie_lewacz_lemingu

jakiej narodowości są zarządzający GS? i wszystko jasne...

! Odpowiedz
1 23 and00

To dyskryminacja.
A może stworzą podobny program dla białych albo czarnych?

! Odpowiedz
1 26 niepelnosprawny_org

nierynkowe zachowanie, dyskryminacja mezczyzn?....

! Odpowiedz
1 17 miszu997

A ciekawe kiedy będzie tylko dla facetów coś takiego? :)

! Odpowiedz
1 24 wojteqq

Gdybym był złośliwy, to napisałbym, że to przejaw dyskryminacji kobiet - takie dofinansowanie. Jakby nie były dostatecznie przedsiębiorcze, żeby sobie same poradzić. Ale nie napiszę, bo nie jestem złośliwy. ;-)

! Odpowiedz
2 19 powergenerator

Chyba, żeby odechciało im się dzieci rodzić i wychowywać.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne