REKLAMA

Gminni urzędnicy przyznali sobie pół miliona euro z rządowej dotacji

2021-09-25 15:29
publikacja
2021-09-25 15:29
Gminni urzędnicy przyznali sobie pół miliona euro z rządowej dotacji
Gminni urzędnicy przyznali sobie pół miliona euro z rządowej dotacji
fot. Jolanda Aalbers / / Shutterstock

Urzędnicy gminy Bergen op Zoom na południu Holandii przyznali sobie 500 tys. euro z rządowej dotacji przeznaczonej na wsparcie sektora kultury zagrożonego skutkami pandemii Covid-19. Niektórzy z nich dostali po 100 tys. Stowarzyszenia kulturalne otrzymały w sumie około 44 tys. euro.


O nieprawidłowościach - poinformował portal Omroep Brabant.

Gmina Bergen op Zoom otrzymała od rządu ponad milion euro w ramach walki z koronawirusem i miała je rozdzielić wśród instytucji kulturalnych. Z informacji mediów wynika, że urzędnicy przyznali pół miliona euro, jak to określił portal, „własnej organizacji”.

Pieniądze miały być przeznaczone głównie na wynagrodzenia. Niektórzy urzędnicy mieli otrzymać nawet po 100 tys. euro. Portal Omroep Brabant przypomina, że stowarzyszenia kulturalne otrzymały w sumie jedynie około 44 tys. euro, a pozostałe środki nie zostały rozdysponowane.

Lokalni politycy, jak to określił lokalny dziennik „BN DeStem”, aż „kipieli z oburzenia”. „To skandal”, „Samowzbogacenie się urzędników” - to jedne z łagodniejszych komentarzy jakie padały na posiedzeniu komisji Rady Miasta w czwartek wieczorem. „Wygląda na to, że nawet nie próbowano się kontaktować z organizacjami zajmującymi się kulturą” – twierdzi cytowany przez gazetę radny Adam Ahajaj z Partii Pracy (PvdA).

Rada Miasta zażądała wyjaśnień od burmistrza Bergen op Zoom, który ma je złożyć na specjalnej sesji rady zwołanej na 30 września.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
tomitomi
musi , szkolenie mnieli w p-oLSCE !
itso_cien_na_sciane
MARNOTRAWSTWO
artibi
Widać wszędzie w Unii jest tak samo.
Pięniądze wpływają do prywatnych kieszeni zamiast na szczytne cele.
darius19
absurdalne wnioski. Jeden ma chorobe weneryczna, znaczy wszyscy maja. Wlasnie niezalezne media (jak to w demokracji) umozliwiaja takie wyciaganie urzedniczych przekretow, jak ten. Czy myslisz ze w Chinach albo na Bialorusi - to dziala?
mikh odpowiada darius19
W trakcie podziału tortu ( publiczne pieniądze ) prawie zawsze dochodzi do korupcji. A niezależne media są jak jednorożec: może kiedyś były, ale nikt ich nigdy nie widział. Czy jak rząd zamawia 150 mln nieprzebadanych szczepionek dla 38 mln obywateli i niezależne media o tym milczą to mamy do czynienia z korupcją?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki