Głosowania zdalne w Sejmie. Posłowie zgłaszają problemy

Zdalne głosowania w Sejmie nad tarczą antykryzysową za pomocą logowania się do systemu elektronicznego wywołuje sprzeczne reakcje posłów w zależności od ich przynależności klubowej. Posłowie PiS przekonują, że wszystko działa, opozycja - narzeka na problemy techniczne.

(fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Posłowie na Twitterze dzielili się na gorąco z wrażeń z trwającego zdalnego głosowania w Sejmie. "Historyczne głosowania w Sejmie, po raz pierwszy zdalnie, online, Gratulacje dla p. marszałek @elzbietawitek i całego zespołu @KancelariaSejmu za przygotowanie systemu w ekspresowym tempie" - napisał Rafał Bochenek (PiS).

"Głosujemy! Bez żadnych problemów i komplikacji. Wszystko działa sprawnie!" - ocenił Sylwester Tułajew (PiS).

"Tyle było czarnowidztwa, że będzie źle, beznadziejnie, że trzeba 460 osób na jednej sali zgromadzić. Okazało się, że można w krótkim czasie przygotować system do głosowania, który nie wyklucza chorych czy tych, którzy są na kwarantannie. Brawo" - dzielił się swoimi wrażeniami Jan Kanthak (PiS).

Inne wrażenia mieli posłowie opozycji. "Nocne głosowania w Sejmie, posłowie obecni na sali proszą aby czytać, o jaką poprawkę chodzi, czego dotyczy...Pani marszałek Witek odpowiada: że trzeba było nie składać tylu poprawek... i że opinia publiczna już śpi o tej porze...Eksplodująca głowa. Transmisja online na http://sejm.pl" - napisała Jagna Marczułajtis-Walczak (KO).

"System #Sejm jednak nie działa poprawnie! Głosowałem w głosowaniu nr 29 ale mój głos nie został zaliczony przez system!" - podkreślił Mirosław Suchoń (KO).

"W głosowaniach nie bierze udziału od 10 do 30 posłów, mimo że są zdalne, można w nich uczestniczyć niemal wszędzie. System do głosowania wysyła sprzeczne komunikaty, każe się ponownie logować, niektórzy zgłaszają problemy. Gdyby większość wisiała na włosku - byłby problem" - napisał Robert Winnicki (Konfederacja).

"Głosuję z domu. Prawda jest taka, że w tym systemie nie ma żadnej możliwości weryfikacji osoby po drugiej stronie. To jest żart" - dzielił się wrażeniami Cezary Tomczyk (KO).

"Strona Sejmowa sugeruje, że nie wzięłam udziału w głosowaniu numer 21, mimo że to zrobiłam. Oczekuję, że będzie to wyjaśnione @elzbietawitek" - zwracała uwagę Agnieszka Pomaska (KO).(PAP)

pś/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil