Gliński: program rządu nie jest spójny

Profesor Piotr Gliński negatywnie ocenił piątkowe "expose" premiera Tuska. Według kandydata PiS na premiera, obecny rząd nie ma prawdziwej polityki rozwojowej.

W jego ocenie "expose" było zbiorem różnych propozycji, które nie mają spójności, a cały program nie ma "myśli strategicznej". Kandydat PiS na premiera uważa, że istnieją poważne wątpliwości, co do możliwości realizacji tych propozycji oraz czy uda się zebrać potrzebny kapitał do ich realizacji. Podkreślił jednocześnie, że wśród propozycji Donalda Tuska znajdują się takie, które są godne uwagi. "Jednak, według ekspertów, takie propozycje jak deregulacja zostały potraktowane zbyt wąsko przez premiera" - powiedział kandydat PiS na szefa rządu.

Piotr Gliński dodał, że Tusk przedstawił wydłużenie urlopów macierzyńskich jako rewolucję, a powinien to być jego pierwszy krok na drodze do zmiany polityki rodzinnej. Dodatkowo zapowiedzi rządu są niekonsekwentne, o czym świadczy zeszłoroczna podwyżka VAT-u na ubrania dla dzieci. Zarzucił także Tuskowi, że ten w swoim wystąpieniu zupełnie pominął kwestie służby zdrowia.

11913 Profesor Piotr Gliński uważa, że premier powinien skoncentrować się na deregulacji rynku i usług oraz ułatwieniach fiskalnych. Przez to dziś przedsiębiorcy mają problemy z zakładaniem i prowadzeniem firm, a co za tym idzie, tworzeniem miejsc pracy. Dodatkowym problemem jest przerost biurokracji, który ciąży na budżecie i finansach publicznych. Zarzucił także gabinetowi Donalda Tuska, że ten nie przeciwdziała kryzysowi i wykluczeniu. Świadczyć o tym mają chociażby ostatnie sondaże, na które powołał się profesor Gliński. W jego ocenie, badania opinii społecznej wskazują na to, że Polacy chcą i potrzebują zmiany.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/lm/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil