Gliński: Rząd "niewiele przepłacił" za kolejkę na Kasprowy

"Korzystna cena znaczy, że pewnie niewiele żeśmy przepłacili cenę sprzedaży" - tak wicepremier Piotr Gliński opisywał w czwartek na antenie RMF FM szczegóły transakcji, w której rząd RP zakupił kolejkę linową na Kasprowy w Zakopanem.

Gliński: Rząd "niewiele przepłacił" za kolejkę na Kasprowy
Gliński: Rząd "niewiele przepłacił" za kolejkę na Kasprowy (fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, zapytany przez Roberta Mazurka o cenę, za jaką rząd zakupił kolejkę na Kasprowy odpowiedział: "Wiem od pana premiera, że to jest bardzo korzystna cena - dodatkowo do tego efektu symbolicznego i praktycznego, bo to jest dobry biznes. Dobrze, że będzie w polskich rękach". Dopytywany o szczegóły powiedział, że "korzystna cena oznacza, że pewnie niewiele żeśmy przepłacili cenę sprzedaży".

Minister Gliński powiedział, że w koncercie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, który odbędzie się 11 listopada w Warszawie, wystąpią m.in. Jan Pietrzak, Maryla Rodowicz, Natalia Szroeder, Aleksandra Kurzak. Powiedział też, że bardzo możliwe, że prezydent Andrzej Duda spędzie wieczór 11 listopada w Londynie, gdzie odbędą się oólnoeuropejskie obchody zakończenia I wojny światowej.

W czwartek zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli. Piotr Gliński przypomniał, że inwestycja, warta 700 mln zł będzie gotowa "za 28 miesięcy". Oznacza to, że pierwsi zwiedzający przekroczą bramę nowego muzeum wczesną wiosną 2021 roku.

aszw/ pat/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 6 len1

Tylko jedno pytanie Panie ministrze Czy jak by Pan płacił swoimi pieniędzmi to jakie wtedy by Pan miał zdanie? Bo płacąc naszymi z podatków to można mieć gest.

! Odpowiedz
0 14 jan_karter

Jak na dobrego komucha przystało, człowiek ten uważa, że 'rządowe' pieniądze biorą się z kosmosu.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
51 35 wujeksasza

Chory kraj. Setki milionów na kolejne muzea których nikt nie chce zwiedzać i gdzie nie ma nic ciekawego do pokazania. Kupowanie górskich kolejek to czysty absurd. Za kilka lat nie będzie pieniędzy na emerytury i podstawową służbę zdrowia. Skończy się podnoszeniem podatków w nieskończoność

! Odpowiedz
41 41 old_timer

Prezes kocha muzea bo siedzi w historii. Problem w tym, że niewiele z tego dobrego dla gospodarki. Wydają koszmarne pieniądze dla IPN i muzeów zamiast na rozwój.. ot i PIS partia starców żyjąca przeszłością..

! Odpowiedz
19 52 pawelwar

"Korzystna cena znaczy, że pewnie niewiele żeśmy przepłacili cenę sprzedaży"
Panie redaktorze Pan rozumie co znaczą te słowa? chyba nie bardzo...
Te słowa znaczą, że zapłaciliśmy więcej niż kwota za jaką rząd PO-PSL sprzedał PKL w 2013 roku. A że rząd PO-PSL zazwyczaj prywatyzował w "dobrej" cenie(np. prywatyzacja CIECHu) to ciężko by było kupić taniej niż PO-PSL sprzedało...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 15 histeryk

Ciech został sprzedany za odpowiednią cenę, żaden analityk branżowy temu nie przeczy. Do czasu gdy ponad rok od prywatyzacji p_so-hieny dostały prezent w postaci raportu NIK (który musiał coś napisać, bo taśmy) - wcześniej żaden z tzw. ekspertów od wszystkiego w ogóle o temacie nie mówił. Dla komunisty i związkowca każda prywatyzacja jest klęską, ale dla gospodarki przeciwnie i dzisiejsza kondycja Ciechu to potwierdza.
A zdanie pana Glilńskiego świadczy o tym, że sprawą powinna zająć się prokuratura...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
45 42 search

Kasa Pisowska jest hojna i dobra. Zapominaja ze wplacaja tam podatki wszyscy polacy nie tylko piotrowicze i I sort. Ten gamon za obrazek dla ksieciunia i 500 mln bedzie rozliczony razem z kumpem z rzadu nie jakim drugim szlachcicem Radziwillem robiacym jako wtyka

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil