Giorgio Armani: Półnagie kobiety w reklamach to gwałt

Jeden z najsłynniejszych stylistów na świecie, Giorgio Armani potępił wykorzystywanie zdjęć półnagich kobiet w reklamach mody. „To forma gwałtu, to niegodne”- ocenił. Jego zdaniem winni są temu także sami projektanci.

(fot. FRANCOIS LENOIR / Forum)

Włoskie media, w tym sobotnie gazety, cytują słowa 85–letniego Armaniego, który po pokazie swych kreacji w Mediolanie powiedział: „Mówi się o kobietach zgwałconych w zaułkach. A kobiety są regularnie gwałcone przez stylistów, a ja też nim jestem. To niegodne, co się dzieje”.

Następnie projektant wyjaśnił, że ma na myśli niektóre plakaty reklamowe. „Widać na nich prowokujące, półnagie kobiety. Zdarza się, że wiele czuje się zobligowanych do myślenia, że także one powinny tak się pokazywać. To według mnie jest gwałt”- stwierdził.

Stylista zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami: „Wybaczcie, że mnie poniosło i te mocne słowa, ale czułem, że muszę to powiedzieć”.

Armani, nazywany we Włoszech z racji swej pozycji “królem Jerzym”, wyznał też, że dość ma pytań o to, jakie są tendencje w modzie w tej chwili?

„Tendencje to nic, nie powinno ich być. Najważniejsze jest to, by jak najlepiej ubrać kobiety, unikając śmieszności, a nie dyskutować o tym, co jest modne”- zauważył. Zaapelował: „Przestańmy ulegać temu systemowi”.(PAP)

sw/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 samsza

Widocznie "za dużo" jest stylistów mężczyzn, więc musi być powód żeby ich zwolnić.

! Odpowiedz
1 34 jes

Półnadzy chłopcy mu nie przeszkadzają :)

! Odpowiedz
3 17 grab

Armani forgot how he used half-naked women in his ads years ago! What a hypocrite, I'll sell a jacket from his collection, I don't like it anymore.

! Odpowiedz
4 64 khh

Pewnie, bo teraz musza byc calujacy sie nadzy faceci! To jest teraz absolutny hit!

! Odpowiedz
4 57 carlito1

Gościu już nie może? Że taka zmiana?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil