Gigant z Wall Street wchodzi w kryptowaluty

Jedna z największych na świecie firm zarządzających aktywami zamierza stworzyć spółkę zajmującą się przechowywaniem cyfrowych aktywów i obrotem nimi na zlecenie. Fidelity Digital Assets Services będzie świadczyć usługi funduszom hedgingowym i firmom typu family office, informuje CNBC.

15 października Fidelity Investments, instytucja o ponad 70-letniej historii zarządzająca aktywami o wartości 7,2 bln dolarów, ogłosiła uruchomienie osobnej spółki Fidelity Digital Asset Services. Jak donosi CNBC, głównym celem działania nowego podmiotu będzie bezpieczne przechowywanie kryptowalut oraz realizowanie transakcji nimi na zlecenie inwestorów instytucjonalnych.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

W pierwszej kolejności Fidelity ma zamiar świadczyć takie usługi największym klientom – funduszom hedgingowym, firmom family office (zarządzającym majątkiem zamożnych rodzin) oraz trustom. Dostępu do zarządzania cyfrowymi aktywami nie będą mieli klienci indywidualni.

Do tej pory żadna z tradycyjnych wielkich instytucji aktywnych na Wall Street nie zdecydowała się na podobny ruch. Zaoferowanie usług kustodialnych dla kryptowalut rozważa m.in. Goldman Sachs i Northern Trust, ale Fidelity Investments jest pierwszym graczem, który oficjalnie poinformował o rozpoczęciu działalności na nowym rynku.

Firma ma zamiar zaproponować klientom m.in. przechowywanie kryptowalut offline („cold storage”) połączone z zapewnieniem fizycznego bezpieczeństwa powierzonych portfeli. Drugim fundamentem w pakiecie usług cyfrowych ma być pośrednictwo w realizacji transakcji wymiany tokenów na kilku platformach giełdowych. Fidelity zapowiada uważną selekcję partnerów, do których płynąć mają zlecenia – wymagane będzie spełnienie procedur identyfikacji klientów oraz zapobiegania praniu pieniędzy.

Fidelity Digital Assets Services będzie zatrudniać około 100 pracowników i mieścić się w Bostonie. Obecnie biznes pozyskuje pierwszych klientów instytucjonalnych, a rynkowa premiera rozwiązania otwarta dla wszystkich spełniających wymogi zainteresowanych przewidywana jest na początek 2019 roku.

MK

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 sel

Oczywiście bzdura i nie prawda nie wchodzi w żadne krypto waluty tylko w ich obsługę za prowizję..Jak to się mów zarobić to można i na g..e jak się potrafi ,ale nie ryzykuje nic przy tym bo powszechna jest opinia że krypto nie mają żadnej wartości gwarantowanej przez kogokolwiek choćby na 1 centa.

! Odpowiedz
6 6 areoplan89

no to do następnego rozbłysku ze Słońca! cyferki znikną z ekranów.

! Odpowiedz
1 5 tytus_k

Kolega tak serio? Czytał kiedykolwiek o co tu chodzi? Przecież rozbłysk bez porównania szybciej spowoduje zniknięcie dolara niz np. bitcoina. Od tego się przecież zaczęło - od pytania jak spowodować, by system walutowy był jak najmniej wrażliwy na awarie i zakłócenia? Rety... Który mamy rok?

! Odpowiedz
2 6 sel

Ciekawe kto u nich tr\yma kasę i ile z zagranicy którą łatwo mogą zablokować i UMORZYĆ..

! Odpowiedz
5 15 andybrandy

szczególnie wartościowe jest złoto ukryte na szyjach kobiet w burkach.

! Odpowiedz
27 13 prs

Kryptowaluty - zasoby ktore nic(!) nie wytwarzaja.

! Odpowiedz
18 40 lightning_network

Złoto - zasób który nic (!) nie wytwarza.
Wykopuje się go wielkim nakładem spod ziemi, po czym na powrót gromadzi, często ponownie pod ziemią. Kosmici mają niezły ubaw...

! Odpowiedz
8 18 prs odpowiada lightning_network

Moim skromnym zdaniem, ze zlota mozna bardzo duzo rzeczy wytworzyc...

! Odpowiedz
2 18 lightning_network odpowiada prs

"Najwięcej złota, bo aż 50% pochłania branża biżuteryjna. Za nią plasuje się sektor inwestycyjny z udziałem 40 procent. Pozostała ilość złota znajduje zagospodarowanie w różnego rodzaju aplikacjach technologicznych i przemysłowych."

Błyskotki? Po za błyskotkami - 10% idzie na to "bardzo dużo" :)

! Odpowiedz
5 7 prs odpowiada lightning_network

Byc moze, natomiast ciagle nie zmienia to faktu ze w porownaniu do bitcoina jednak mozna..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/PLN -0,04% 3,8838
2019-11-15 03:45:00
EUR/PLN 0,01% 4,2828
2019-11-15 03:45:00
EUR/USD 0,05% 1,1028
2019-11-15 03:45:00
CHF/PLN -0,11% 3,9270
2019-11-15 03:45:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil