Gigant hotelowy Accor chce zwolnić 1000 pracowników na świecie

2020-08-04 21:17
publikacja
2020-08-04 21:17
Orbis

Francuski gigant hotelowy Accor ogłosił we wtorek plan oszczędnościowy, który przełoży się na zwolnienie tysiąca pracowników na całym świecie. Pozwoli to rocznie zaoszczędzić do 2022 roku 200 mln euro, aby uporać się ze skutkami pandemii koronawirusa.

Grupa Accor, w skład której wchodzą takie sieci jak Raffles i Sofitel, Novotel, Mercure, Pullman, a także tania sieć Ibis, poinformował w komunikacie, że w porównaniu z 2019 rokiem zredukuje koszty o 17 proc. i wyda na wprowadzenie planu oszczędnościowego około 300 mln euro.

W ramach planu ma być zwolnionych tysiąc pracowników na całym świecie na ogólną liczbę 18 tys. zatrudnionych w ponad 5000 hoteli w 111 krajach - zapowiedział zastępca dyrektora generalnego grupy, Jean-Jacques Morin podczas telefonicznej konferencji prasowej.

Tłumaczył, że "bardzo trudno wprowadzić oszczędności w tym sektorze tak, aby nie miało to przełożenia na wysokość zatrudnienia. Jak twierdził, nie jest jeszcze w stanie podać, w jakim kraju dojdzie w hotelach sieci Accor do zwolnień.

Według opublikowanych we wtorek wyników Accor, szósta co do wielkości grupa hotelowa na świecie, w pierwszym półroczu tego roku zanotowała stratę netto w wys. 1,5 mld euro. W tym samym okresie ubiegłego roku osiągnęła zysk w wysokości 141 mln euro.

Mimo utrudnień związanych z pandemią koronawirusa i zahamowaniem ruchu turystycznego Accor uruchomił 81 proc. swoich hoteli. (PAP)

jo/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (7)

dodaj komentarz
antek10
Niech otworzą hotele z Polsce tu wirusa nie ma - jest bon turystyczny dzięki ktoremu rządzący kupili na wyborach miliony głosów
ravauw
zwolnienie 1000 osob sprawi ze firma zaoszczedzi 200milionow.
To ile oni placa tym ludziom??
tomaszektoma
to suma 24mies do 2022, czyli:

10x czlonkowie zarzadzu po 10mln
990x za pensje minimalna przez 24mies
mmikus
"18 tys. zatrudnionych w ponad 5000 hoteli". Czyli średnio obsługa hotelu to niecałe 4 osoby?
bamboocza2
Czyli może to być ilość na umowach o pracę reszta to zlecenia itp. U nas wsparcie też było tylko na umowy o prace.....
onlyv8engine
rozumiem że zaczynają od mannagmentu , dyrektorów i prezesów, bo pokojowe juz od dawna się nie wrabiają a na ogarnięcie pokoju mają kilka lub kilkanacie minut.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki