Giełdowa bessa odstraszyła FER - emisja przełożona

2001-06-28 10:40
publikacja
2001-06-28 10:40

Emisja przełożona

Dystrybutor odzież Fer poinformował wczoraj, że przesuwa terminy publicznej subskrypcji akcji. Zmusi to firmę to zweryfikowania swoich planów inwestycyjnych, ponieważ zabraknie na nie kapitału.

Planowany na najbliższy piątek termin otwarcia publicznej oferty Fer zostanie odłożony w czasie. Przełożony zostanie

także termin oferty menedżerskiej planowany wcześniej na 5 lipca. Informacja o nowych terminach zostanie podana niezwłocznie po podjęciu decyzji w tej kwestii - czytamy w komunikacie. Kiedy jednak taka decyzja zapadnie - na razie nie wiadomo, bowiem - jak powiedział PG Jarosław Bętkowski, prezes Fer - spółka oczekuje poprawy koniunktury na giełdzie. Obecna sytuacja na rynku nie sprzyja popytowi na nowe akcje - przyznaje. Zapewnia on jednak, że emisja będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Co jednak, jeśli dekoniunktura utrzyma się dłużej? Będziemy uważnie obserwowali rynek. W tej chwili jest jednak za wcześnie, by odpowiedzieć na to pytanie - stwierdził prezes.

Zapisy na 1,2 mln akcji serii C i D Fer miały być przyjmowane od 29 czerwca do 4 lipca w dwóch transzach: inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Poprzedzić je miał proces book buildingu. Operacja ta została przeprowadzona i - według zapewnień prezesa - zainteresowani akcjami spółki było duże, jednak niewystarczające.

Cena emisyjna wynieść ma nie mniej niż 16 zł. Niedawno zarząd Fer deklarował, że spodziewa się ceny w przedziale 18-20 zł. Tymczasem analitycy BMT w raporcie z 12 czerwca jeden walor spółki wycenili tylko na 17,2 zł.

Prezes Bętkowski przyznał, że przełożenie emisji zmusi spółkę do tymczasowego zweryfikowania swoich planów inwestycyjnych, które zakładają m.in. rozwój sieci dystrybucji. W tym celu tworzony jest nowy biznesplan.

IDO

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki