Getin Bank miał problem z wypłaceniem odsetek od lokat

Getin Bank miał wczoraj techniczny problem z wypłacaniem odsetek od zapadłych lokat - poinformował redakcję Bankier.pl jeden z czytelników. Bank informuje, że problem został rozwiązany jeszcze wczoraj, a środki powinny dotrzeć do ostatnich klientów zgodnie z sesjami Elixir.

"14.03 Getin Bank nie wypłacał odsetek od zapadłych lokat. Bank tłumaczy to awarią swojego systemu" - napisał do nas na alert@bankier.pl jeden z czytelników. Potwierdzenie tej sytuacji uzyskaliśmy na infolinii banku.

Rzecznik prasowy Getin Banku, w przesłanym do redakcji Bankier.pl komentarzu również przyznał, że taka sytuacja miała miejsce. – W wyniku problemów technicznych w dniu 14 marca br. doszło do nieprawidłowej kapitalizacji niewielkiej części depozytów zapadających na ten dzień. Lokaty po przeliczeniu zostały zamknięte, a na rachunki klientów przelano jedynie kwoty depozytów bez doliczonych odsetek. Jeszcze tego samego dnia bank dokonał stosownej korekty i przelał na rachunki klientów należne odsetki – wyjaśnia Artur Newecki.

(Bankier.pl)

Klienci, do których środki z tytułu odsetek kierowano na rachunki Getinu, otrzymali już swoje pieniądze - zapewnia rzecznik. Posiadacze rachunków w innych bankach powinni otrzymać je zgodnie z sesjami Elixir.

MW

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
14 38 marian70

Najlepiej zwalić winę na tzw system....A kto go tworzy i obsługuje? Krasnoludki?

! Odpowiedz
2 11 mgs3

Getoludki:)

! Odpowiedz
3 10 mgs3 odpowiada mgs3

....dla polisoludków:)

! Odpowiedz
1 4 marekrz odpowiada mgs3

...i frankoludków :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.