REKLAMA

Oficjalny komunikat: Georgia zatwierdza wygraną Bidena w wyborach prezydenckich

2020-11-20 22:59
publikacja
2020-11-20 22:59
fot. VP Brothers / Shutterstock

Na stronie internetowej sekretarza Georgii, Brada Raffenspergera, pojawił się w piątek komunikat o zatwierdzeniu zwycięstwa Joe Bidena w tym stanie. Wcześniej Raffensperger ogłosił, że zatwierdza wygraną kandydata Demokratów, a następnie jego biuro skorygowało ten komunikat.

Władze stanowe Georgii ogłosiły wygraną Bidena w czwartek, po ponownym, ręcznym przeliczeniu głosów. W piątek sekretarz stanu miał jedynie formalnie zatwierdzić tę decyzję.

W piątek o godz. 12.26 czasu lokalnego biuro Raffenspergera wydało komunikat, w którym oznajmiło, że "zatwierdził on wyniki wyborów prezydenckich z 3 listopada". Sam sekretarz stanu powiedział, że liczby nie kłamią.

Jednak o godz. 13.06 jego biuro wydało następujące oświadczenie: "Sekretarz stanu Georgia Brad Raffensperger potwierdzi dzisiaj wynik wyborów prezydenckich z 3 listopada".

Nieco później agencje i amerykańskie media podały, że na stronie Raffenspergera pojawił się komunikat głoszący, że zatwierdza on zwycięstwo wyborcze Bidena, który uzyskał w Georgii przewagę 12 670 głosów.

Przedstawiciel zespołu Raffenspergera powiedział CNN, że najnowszy komunikat sekretarza stanu Georgia jest zgodny z prawdą i wynik wyborów został zatwierdzony.

Jak podaje CNN, sztab prezydenta Donalda Trumpa próbował zablokować oficjalne zatwierdzenie wyniku wyborów, które zazwyczaj jest tylko formalnością. Prezydent usiłuje zmienić wynik wyborów, podważając rezultaty głosowania w kluczowych stanach.

Będzie to niemożliwe - wyjaśnia CNN - jeśli do 8 grudnia stany zatwierdzą te wyniki. Trump może grać na zwłokę, żądając kolejnego przeliczenia głosów w Georgii już po zatwierdzeniu głosowania ze względu na minimalną przewagę Bidena. Sztab wyborczy Trumpa może złożyć taki wniosek do gubernatora Georgii do wtorku po południu.

Trump i jego sojusznicy, w tym republikańscy senatorzy z Georgii, David Perdue i Kelly Loeffler, zarzucali Raffenspergerowi przyzwolenie na fałszowanie wyborów. Oskarżenia te Raffensperger, ich partyjny kolega, stanowczo odrzucił.

Bronił też rzetelnego przeliczenia głosów przy drugim podejściu. Zanim jego biuro wydało w piątek drugi komunikat powiedział: "Liczby odzwierciedlają werdykt wyborców, a nie decyzję biura sekretarza stanu, czy sądów, czy też któregokolwiek ze sztabów (wyborczych)".

Zwycięstwo Bidena w Georgii stanowi jedną z największych niespodzianek tegorocznych wyborów. Demokrata nie triumfował tu w wyborach prezydenckich od 1992 roku. Wyniki z Georgii nie okazały się jednak decydujące w kontekście batalii o Biały Dom. Biden wyszedł zwycięsko z kluczowych starć w Arizonie, Michigan, Wisconsin, Pensylwanii i nawet bez Georgii ma ponad 270 głosów elektorskich. A ta liczba zapewnia prezydenturę. (PAP)

fit/ kar/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
prezes_jan
Wybory w USA były tak samo uczciwe jak te na Białorusi.
ajwaja
Nie mów hop, póki nie przeskoczycz
Satanisci deep-state, wiedza co jest grane (sekta satanistów PISy wie, co jej wolno):
__________________
""Jedno pytanie i odpowiedź przykuły moją uwagę bardziej niż cokolwiek innego. Pod koniec konferencji prasowej pewien reporter zapytał Sidneya Powella, czy to prawda,
Nie mów hop, póki nie przeskoczycz
Satanisci deep-state, wiedza co jest grane (sekta satanistów PISy wie, co jej wolno):
__________________
""Jedno pytanie i odpowiedź przykuły moją uwagę bardziej niż cokolwiek innego. Pod koniec konferencji prasowej pewien reporter zapytał Sidneya Powella, czy to prawda, że operacja została przeprowadzona we Frankfurcie nad Menem i odzyskał serwery komputerowe, które obsługiwały amerykańskie numery przychodzące za granicą.

Powell udzieliła poważnej odpowiedzi, kiedy powiedziała, że odpowiedź brzmi "Tak", serwer został odzyskany, o czym była świadoma, ale nie mogła zweryfikować, czy miał go "dobry facet", czy "zły facet".

Możesz być całkiem pewien, że zna odpowiedź na podstawie uśmiechu na twarzy Giulianiego, gdy udzielała odpowiedzi.
Na koniec tego filmu gram w najnowszą konferencję prasową p.o. Sekretarza Obrony USA Chrisa Kelly'ego, który powiedział zgromadzonym w Fort Bragg 18 listopada, że WSZYSTKIE US Special Ops Teams mają się osobiście zgłosić do niego w sprawie swoich zadań operacyjnych. Było to dla mnie bardzo interesujące w świetle możliwego strajku 6-ego zespołu marynarki wojennej na kwaterze głównej CIA we Frankfurcie w Niemczech, gdzie znajdowały się systemy komputerowe, które najwyraźniej "fałszowały" amerykańskie wybory. ""

https://beforeitsnews.com/blogging-citizen-journalism/2020/11/seal-team-6-seized-the-dominion-servers-in-frankfurt-as-chris-miller-ordered-all-us-special-ops-to-report-directly-to-him-2649354.html

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki