REKLAMA

George Soros daje miliony na legalną marihuanę

2014-04-07 09:56
publikacja
2014-04-07 09:56

Znany nie tylko z działalności stricte inwestycyjnej, ale i angażowania się w aktywność społeczną George Soros wsparł finansowo inicjatywę na rzecz legalizacji marihuany.

Jak donosi „The Washington Times”, w ciągu ostatnich 20 lat amerykański inwestor wsparł organizacje prolegalizacyjne kwota 80 milionów dolarów. 84-letni miliarder swoich dotacji dokonuje za pośrednictwem Fundacji Społeczeństwa Otwartego, która co roku przekazuje 4 miliony dolarów na konta Drug Pollicy Alliance. Soros wspiera też opowiadające się za legalizacją American Civil Liberties Union oraz Marijuana Policy Project.

- Nasze prawa antynarkotykowe w oczywisty sposób robią więcej szkody niż pożytku. Kryminalizacja mariuany nie przeszkodziła jej w osiągnięciu statusu najpowszechniej stosowanego narkotyku w USA i innych krajach. Skutkowało to jednak licznymi negatywnymi konsekwencjami niosącymi duże koszty – pisał Soros w październiku 2010 r. na łamach „WSJ”.

Innym znanym miliarderem, który aktywnie wspierał legalizację narkotyku był Peter B. Lewis. Zmarły w ubiegłym roku prezes Progressive Insurance co. na cel ten przekazał 40 mln dolarów.

Obecnie marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna jedynie w dwóch stanach – w Kolorado i Waszyngtonie. W pierwszym ze stanów tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy dostępności narkotyku z tytułu opłat i podatków władze zainkasowały 2 miliony dolarów.

Do grona tego już niebawem dołączyć mogą Oregon i Alaska, gdzie zaplanowano referendum. W stanach tych póki co marihuana dostępna jest jedynie do celów medycznych. W grupie tej znajdują się jeszcze Arizona, Kalifornia, Connecticut, Delaware, Hawaje, Illinois, Maine, Massachusetts, Michigan, Montana, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Rhode Island I Vermont.

/mz

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~re
Czy ktoś może zagwarantować, że bolszewicka horda tow. JaroZbawa nie dopuściła się fałszerstw wyborczych? wwwww
~Aron
kary są po prostu za lekkie. Tyle w tej sprawie. A miliarder to widocznie nie ma sie cyzm zajac... Jedzenie, praca? na co to komu. Ludzi lepiej ogłupić marichuaną i będą siedzieć cicho. A kto na tym zarobi? Oczywiscie pan miliarder, ktory teraz będzie biliarderem zarabiającym na legalnym uzależnianiu ludzi.
~mat
skąd się takie przygłupy biorą ? zawrzyj mordę jak nie wiesz o czym mówisz , ćpunie wódki , kawy ,adrenaliny i może papierosów.
~wolfmastr565656
żaden szczytny cel bo marihuana do syf który powinno się tępić jak i tych którzy to palą a jeszcze ten kretyn tyle kasy na to wydał dużo lepiej by zroibł jakby to dal np. na wwf
~mat
wypierdalaj nazisto do monopolowego .
~jonasz
brawa dla tych panów, szczytny cel walki z głupim zakazem, lepiej niech wydaja pieniądze na ziele, niz na bron, zbrojenia, nowe głupie technologie i wszystko co nas otępia sto razy bardziej niz gadka .
~oro
bez podawania kosztów leczenia osób uzależnionych oraz kosztów społecznych uzależnień od narkotyków, to jak chwalenie wódki że jest dobra, bo można na niej zarobić.
Jednostki zarobią, miliony ludzi stracą.
~Prolegal
"bez podawania kosztów leczenia osób uzależnionych oraz kosztów społecznych uzależnień od narkotyków"
Coś Ci się chyba pochrzaniło z heroiną... Żaden lekarz nie weźmie nikogo po korzystaniu z marihuany na leczenie "uzależnienia". To narkotyk równie silny co czekolada czy inne psychiczne przyjemności. Porównywanie
"bez podawania kosztów leczenia osób uzależnionych oraz kosztów społecznych uzależnień od narkotyków"
Coś Ci się chyba pochrzaniło z heroiną... Żaden lekarz nie weźmie nikogo po korzystaniu z marihuany na leczenie "uzależnienia". To narkotyk równie silny co czekolada czy inne psychiczne przyjemności. Porównywanie marihuany do wódki jest co najmniej wyrazem niewiedzy.
~Czarek
"Wielki i bogaty" niekoniecznie musi oznaczać "życiowo mądry".

Świat ludzi wpływowych bez ich niezwykle wysokiego poziomu moralności to istne piekło, a ich wpływy i bogactwo mogą jedynie przynieść więcej zła, niż pożytku w myśl powiedzenia: "dasz głupcowi sznurek, to się na nim powiesi". To bardzo
"Wielki i bogaty" niekoniecznie musi oznaczać "życiowo mądry".

Świat ludzi wpływowych bez ich niezwykle wysokiego poziomu moralności to istne piekło, a ich wpływy i bogactwo mogą jedynie przynieść więcej zła, niż pożytku w myśl powiedzenia: "dasz głupcowi sznurek, to się na nim powiesi". To bardzo smutne.
~Czarek
"Wielki i bogaty "niekoniecznie musi oznaczać "życiowo mądry".

Świat ludzi wpływowych bez ich niezwykle wysokiego poziomu moralności jest jak piekło, a ich wpływy i bogactwo mogą uczynić więcej zła niż pożytku w myśl powiedzenia: "dasz głupcowi sznurek, to się na nim ...". To bardzo smutne.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki