George Soros daje miliony na legalną marihuanę

Znany nie tylko z działalności stricte inwestycyjnej, ale i angażowania się w aktywność społeczną George Soros wsparł finansowo inicjatywę na rzecz legalizacji marihuany.

Jak donosi „The Washington Times”, w ciągu ostatnich 20 lat amerykański inwestor wsparł organizacje prolegalizacyjne kwota 80 milionów dolarów. 84-letni miliarder swoich dotacji dokonuje za pośrednictwem Fundacji Społeczeństwa Otwartego, która co roku przekazuje 4 miliony dolarów na konta Drug Pollicy Alliance. Soros wspiera też opowiadające się za legalizacją American Civil Liberties Union oraz Marijuana Policy Project.

- Nasze prawa antynarkotykowe w oczywisty sposób robią więcej szkody niż pożytku. Kryminalizacja mariuany nie przeszkodziła jej w osiągnięciu statusu najpowszechniej stosowanego narkotyku w USA i innych krajach. Skutkowało to jednak licznymi negatywnymi konsekwencjami niosącymi duże koszty – pisał Soros w październiku 2010 r. na łamach „WSJ”.

Innym znanym miliarderem, który aktywnie wspierał legalizację narkotyku był Peter B. Lewis. Zmarły w ubiegłym roku prezes Progressive Insurance co. na cel ten przekazał 40 mln dolarów.

Obecnie marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna jedynie w dwóch stanach – w Kolorado i Waszyngtonie. W pierwszym ze stanów tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy dostępności narkotyku z tytułu opłat i podatków władze zainkasowały 2 miliony dolarów.

Do grona tego już niebawem dołączyć mogą Oregon i Alaska, gdzie zaplanowano referendum. W stanach tych póki co marihuana dostępna jest jedynie do celów medycznych. W grupie tej znajdują się jeszcze Arizona, Kalifornia, Connecticut, Delaware, Hawaje, Illinois, Maine, Massachusetts, Michigan, Montana, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Rhode Island I Vermont.

/mz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~re

Czy ktoś może zagwarantować, że bolszewicka horda tow. JaroZbawa nie dopuściła się fałszerstw wyborczych? wwwww

! Odpowiedz
0 1 ~Aron

kary są po prostu za lekkie. Tyle w tej sprawie. A miliarder to widocznie nie ma sie cyzm zajac... Jedzenie, praca? na co to komu. Ludzi lepiej ogłupić marichuaną i będą siedzieć cicho. A kto na tym zarobi? Oczywiscie pan miliarder, ktory teraz będzie biliarderem zarabiającym na legalnym uzależnianiu ludzi.

! Odpowiedz
1 0 ~mat

skąd się takie przygłupy biorą ? zawrzyj mordę jak nie wiesz o czym mówisz , ćpunie wódki , kawy ,adrenaliny i może papierosów.

! Odpowiedz
0 1 ~wolfmastr565656

żaden szczytny cel bo marihuana do syf który powinno się tępić jak i tych którzy to palą a jeszcze ten kretyn tyle kasy na to wydał dużo lepiej by zroibł jakby to dal np. na wwf

! Odpowiedz
1 0 ~mat

wypierdalaj nazisto do monopolowego .

! Odpowiedz
1 0 ~jonasz

brawa dla tych panów, szczytny cel walki z głupim zakazem, lepiej niech wydaja pieniądze na ziele, niz na bron, zbrojenia, nowe głupie technologie i wszystko co nas otępia sto razy bardziej niz gadka .

! Odpowiedz
0 1 ~oro

bez podawania kosztów leczenia osób uzależnionych oraz kosztów społecznych uzależnień od narkotyków, to jak chwalenie wódki że jest dobra, bo można na niej zarobić.
Jednostki zarobią, miliony ludzi stracą.

! Odpowiedz
1 0 ~Prolegal

"bez podawania kosztów leczenia osób uzależnionych oraz kosztów społecznych uzależnień od narkotyków"
Coś Ci się chyba pochrzaniło z heroiną... Żaden lekarz nie weźmie nikogo po korzystaniu z marihuany na leczenie "uzależnienia". To narkotyk równie silny co czekolada czy inne psychiczne przyjemności. Porównywanie marihuany do wódki jest co najmniej wyrazem niewiedzy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Czarek

"Wielki i bogaty" niekoniecznie musi oznaczać "życiowo mądry".

Świat ludzi wpływowych bez ich niezwykle wysokiego poziomu moralności to istne piekło, a ich wpływy i bogactwo mogą jedynie przynieść więcej zła, niż pożytku w myśl powiedzenia: "dasz głupcowi sznurek, to się na nim powiesi". To bardzo smutne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Czarek

"Wielki i bogaty "niekoniecznie musi oznaczać "życiowo mądry".

Świat ludzi wpływowych bez ich niezwykle wysokiego poziomu moralności jest jak piekło, a ich wpływy i bogactwo mogą uczynić więcej zła niż pożytku w myśl powiedzenia: "dasz głupcowi sznurek, to się na nim ...". To bardzo smutne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

SOPHARMA 9,8000 22,5%
ENAP 1,6000 15,9%
PBSFINANSE 0,2080 15,6%
POLNORD 1,6150 -13,9%
REDAN 0,2020 -12,2%
MAXCOM 13,0500 -10,3%
Akcje: 139 wzrosło, 169 spadło, 76 bez zmian.
Wolumen: 43 507 290 akcji, obrót: 718 328 091 zł
Aktualizacja: 2019-12-11 17:04:33