Generali spodziewa się w '13 poprawy na rynku ubezpieczeń na życie

Generali spodziewa się, że dynamika wzrostu rynku ubezpieczeń na życie w 2013 roku będzie wyższa niż ta z 2012 roku. Nieco niższa natomiast będzie dynamika wzrostu na rynku ubezpieczeń majątkowych - powiedział na konferencji Artur Olech, prezes Generali.

"Czysto analitycznie w dłuższym terminie perspektywa polskiego rynku ubezpieczeń, zarówno majątkowych jak i na życie jest bardzo dobra. Wynika to z bardzo niskiej penetracji usług ubezpieczeniowych na naszym rynku, która wynika głównie ze świadomości społecznej oraz niedużych oszczędności" - powiedział na konferencji Artur Olech, prezes Generali.

"Jeśli natomiast chodzi o dynamiki tegoroczne to sytuacja jest nieco bardziej złożona. Dynamika wzrostu ubezpieczeń majątkowych, głównie z uwagi na zagrożenia makroekonomiczne, może być nieco niższa niż ta z 2012 roku. Z kolei w przypadku ubezpieczeń na życie, przy spadających stopach procentowych, sytuacja powinna wyglądać nieco lepiej niż rok wcześniej" - dodał.

Prognozy Generali na rok 2012 zakładały 5-7 proc. wzrostu rynku ubezpieczeń majątkowych oraz ok. 1 proc. wzrostu rynku ubezpieczeń na życie.

W środę Generali opublikowała strategię na najbliższe 5 lat, która zakłada podwojenie udziału Generali w polskim rynku ubezpieczeniowym. Jak wynika z wypowiedzi prezesa Olecha obecny udział Generali w rynku kształtuje się na poziomie ok. 4 proc. (PAP)

kam/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne