REKLAMA

Gdynia zawiesiła opłaty za parkowanie

2020-03-15 23:02
publikacja
2020-03-15 23:02

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zawiesił pobór opłat w strefie płatnego parkowania. Decyzja jest związana ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i ma ułatwić funkcjonowanie mieszkańcom.

fot. tka4ko / / Shutterstock

"Dziś rano zdecydowałem, że w Strefie Płatnego Parkowania @MiastoGdynia nie będą pobierane opłaty. Chcemy ograniczyć dotykanie parkomatów oraz umożliwić dojazd samochodem tym, którzy normalnie dojeżdżają komunikacją miejską. Ale nadal przede wszystkim nalegam: #zostanwdomu" - napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Jak dodał, wykupione abonamenty ulegną automatycznemu przedłużeniu po przywróceniu opłat.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych urzędnicy tłumaczą, że zniesienie poboru opłat ma na celu umożliwienie dojazdu do pracy osobom, które zazwyczaj z uwagi na koszt parkowania korzystają z komunikacji miejskiej. "Podróż własnym samochodem, do której zazwyczaj zniechęcamy mieszkańców, tym razem wydaje się bezpieczniejsza"- podkreślają.

Decyzja obowiązuje od poniedziałku 16 marca.

Wcześniej, o zrezygnowanie z poboru opłat za parkowanie apelował do prezydenta Gdyni poseł Lewicy Marek Rutka. Prośbę motywował troską o mieszkańców miasta, którzy z uwagi na możliwość zakażenia koronawirusem obawiają się korzystać z komunikacji zbiorowej. Jak wskazywał, decyzja pomogłaby też osobom opiekującym się seniorami, którzy w obecnej sytuacji nie powinni wychodzić z domu.

"Powstrzymanie się od pobierania opłat za parkowanie wpłynęłoby pozytywnie na wizerunek miasta, jako przyjaznego jego mieszkankom i mieszkańcom nawet w tak trudnych chwilach jak walka z epidemią apeluję do Pana Prezydenta o podjęcie decyzji, która pomoże funkcjonować mieszkankom i mieszkańcom Gdyni, a miastu przysłuży chwały, jako przyjaznego ludziom bez względu na okoliczności" - napisał poseł Rutka w liście skierowanym do prezydenta Gdyni.

W sobotę na zawieszenie poboru opłat w strefie płatnego parkowania zdecydowały się władze Krakowa.(PAP)

Autorka: Anna Machińska

anm/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki