Gazprom: oczekujemy od Kijowa konstruktywnego stanowiska w sprawie tranzytu gazu

Szef Gazpromu Aleksiej Miller oświadczył w piątek, że rosyjski koncern oczekuje od strony ukraińskiej konstruktywnego stanowiska w sprawach dotyczących współpracy w sferze gazowej, w tym "ekonomicznie uzasadnionych warunków tranzytu" gazu z Rosji od roku 2020.

(FORUM)

Miller mówił o tym na spotkaniu z Georgiem von Waldersee, pełnomocnikiem rządu Niemiec ds. tranzytu gazu przez Ukrainę. Ich spotkanie odbyło się w piątek w Petersburgu. Gazprom w krótkim komunikacie podał, że Miller poinformował swego rozmówcę "o przebiegu rozmów rosyjsko-ukraińskich na temat współpracy w sferze gazowej od 2020 roku".

"Zaznaczono, że Ukraina nadal implementuje do swego prawa narodowego reguły trzeciego pakietu energetycznego UE. Praca ta nie jest jeszcze zakończona" - podkreślił Gazprom w oświadczeniu po spotkaniu.

Wcześniej w piątek prezydent Rosji Władimir Putin powiedział na spotkaniu z przedstawicielami biznesu niemieckiego, że Rosja nie chce przerywać tranzytu przez Ukrainę. Ocenił jednak, że na rozmowach rosyjsko-ukraińskich na temat tranzytu, toczących się w Wiedniu, padają z obu stron propozycje "dość trudne do zrealizowania". Kontrakty gazowe między Rosją i Ukrainą, w tym dotyczące tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę, wygasają z końcem br.

Z Moskwy Anna Wróbel

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 drabio

Nieźle. Samo stanowisko określa o tym kto decyduję w sprawach tranzytu gazu przez Ukrainę: "pełnomocnik rządu Niemiec ds. tranzytu gazu przez Ukrainę"

Ale Ukraińcy dają się robić Niemcom, jak dzieci....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil