REKLAMA

Gaz w Europie coraz tańszy

2022-10-04 19:29
publikacja
2022-10-04 19:29

We wtorek na zamknięciu cena gazu ziemnego w holenderskim hubie TTF, po tym jak popołudniem przekroczyła 173 euro, spadła o 0,24 proc. i ostatecznie zatrzymała się na pułapie 169,5 euro za MWh.

Gaz w Europie coraz tańszy
Gaz w Europie coraz tańszy
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Gaz ziemny z dostawą w listopadzie we wtorek na zamknięciu kosztuje 169,5 euro za MWh, po zniżce o 0,24 proc. względem popołudniowego skoku w górę. Kontrakty grudniowe zwyżkowały na zamknięciu o 0,26 proc. 179,6 euro za MWh.

We wtorek rano gaz ziemny z dostawą na listopad kosztował 164,9 euro za MWh.

W dniu ataku Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., gaz ziemny w holenderskim hubie TTF kosztował ponad 128 euro za MWh. W szczytowym momencie notowania przekraczały poziom 349 euro za MWh. (PAP)

lgs/ skr/

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
polonu
ogrzewać można prądem , jeździć na prądzie , tylko skąd ten prąd , atomówki , hm a kto ma rude uranu , a kto to postawi , wiatraki , dobre zabawki ,ktoś czuje zarobek w tym , taka łatka , w dziurawych portkach , trzeba zejść na ziemię . magazynowanie prądu to mrzonka tzw magazyny energii , w czym masz magazynować ten prąd , jakie ogrzewać można prądem , jeździć na prądzie , tylko skąd ten prąd , atomówki , hm a kto ma rude uranu , a kto to postawi , wiatraki , dobre zabawki ,ktoś czuje zarobek w tym , taka łatka , w dziurawych portkach , trzeba zejść na ziemię . magazynowanie prądu to mrzonka tzw magazyny energii , w czym masz magazynować ten prąd , jakie są straty , a co z gazem to samo idzie go skroplić , ale jaki jest koszt , ludzkość umie wytworzyć energie ale nie umie jej zmagazynować i tu jest problem .
darius19
"od_redakcji" ma dzis dyzur na farmie. Rosja to kraj bandycki. Troll nie napisze ze to szambo im Putin zaserwowal
od_redakcji
Tylko uważajcie, aby się nie zagazować! Będziecie widzieli tani gaz jak świnia niebo.
5th_element
Już jest tanii, a będzie coraz tańszy bo ograniczamy jego zużycie i gdzie się da przechodzimy na elektryke, której Europa ma nadmiar.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki