Gawlik: pełna informacja o inwestorze stoczni w najbliższych dniach

21.5.Warszawa (PAP) - Pełna informacja dotycząca inwestora stoczni w Gdyni i Szczecinie oraz jego zamierzeń zostanie przedstawiona w najbliższych dniach - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik.

"Ten tydzień jeszcze możemy wytrzymać, żeby sam inwestor przedstawił (...) skąd pochodzi, jaki ma kapitał i równocześnie jakie ma zamierzenia w stosunku do tego majątku, który nabywa" - powiedział Gawlik.

Wiceminister powiedział, że inwestor pochodzi "z takiego kręgu kulturowego", że nie chce przekazywać o sobie informacji przed podpisaniem ostatecznej umowy. "Możemy jeszcze ten tydzień wytrzymać" - podkreślił.

Gawlik powiedział też, iż formalnie inwestor wybrany zostanie wtedy, gdy zostanie z nim zawarta umowa. "Od dzisiaj negocjowany jest kształt tej umowy i jesteśmy już blisko" - zaznaczył.

14 maja br. minister skarbu Aleksander Grad poinformował, że United International Trust chce produkować statki w Stoczni Gdynia. Dwa dni później powiedział, że ta sama firma jest również zwycięzcą przetargu na majątek Stoczni Szczecińskiej Nowa.

Tymczasem jak mówił w czwartek w Sejmie poseł Czesław Hoc (PiS) United International Trust, "nie ma nawet własnej strony internetowej". Poseł PiS, który pytał o zamiary inwestora wobec stoczni, powiedział też, że sprzedaż ich majątku nastąpiła za "niewielkie pieniądze".

"Dla pana posła być może są to gorsze, dla innych nie są to grosze. (...) Żeby inwestorzy przyszli do tych spółek, należało dołożyć 1 mld 350 mln. Jeżeli ja mam do wyboru: wziąć jakieś pieniądze za ten majątek i mieć szanse na to, że działalność stoczniowa będzie prowadzona, a z drugiej strony mam dołożyć określone, niemałe pieniądze, to wobec podatników i tych ludzi, którzy potrzebują pieniędzy ja będę optował za tego typu wyborem, (...) mimo że ktoś oceni, że te pieniądze są zbyt niskie" - odpowiedział Gawlik.

Hoc pytał też o słowa wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, który powiedział, że nie został poinformowany o inwestorze stoczni w Gdyni i Szczecinie, bo przetarg był tak prowadzony, że informacje na ten temat są znane ministrowi skarbu. "Nie chciałbym tutaj odnosić się do informacji wypowiedzi premiera Pawlaka" - odpowiedział jedynie wiceminister. (PAP)

luo/ drag/ bk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 gwidonesku

no piekny tekst "krąg kulurowy" skoro podawali ze sa z Kataru to znaczy ze to nie sa Araby, Sa tylko dwie opcje , ruscy lub zydzi . co ciekawe nic na ten temat nie ma w main staem'owych mediach hahahah , wybory rulez!!!!:P

! Odpowiedz
0 0 ~remek

Niech inwestuja i rzadza w stoczni, skoro sami nie jestesmy w stanie.

! Odpowiedz
0 0 ~qwe

Czyżby ujawnienie inwestora mogło spowodować przegranie wyborów przez PO?

! Odpowiedz
0 0 ~poczekamy

Nie ma pośpiechu.

! Odpowiedz
0 0 ~ehhhh

mosad rządzi!!!! wiadomo dlaczego "nasz" rząd chciał oddać stocznie tak łatwo.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil