Gawęda: MAP planuje konsolidację aktywów wydobywczych

Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje konsolidację aktywów wydobywczych - poinformował w poniedziałek wiceminister aktywów, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Adam Gawęda.

(fot. Piotr Guzik / FORUM)

„Będziemy prowadzić proces konsolidacji aktywów wydobywczych, by uporządkować ten rynek” - powiedział wiceminister podczas kongresu Powerpol. Wskazał, że będą na tym rynku zachodzić systemowe zmiany, ale trudno mówić obecnie o finalnym modelu.

Gawęda powtórzył, że obecnie problemem jest nadpodaż węgla na rynku, stąd plan utworzenia centralnego magazynu.

„To nie musi być w jednym miejscu, a tam, gdzie to będzie korzystne z punktu widzenia odbiorców. Celem nie jest, by przewozić nadmiar paliwa, a by mieć bufor, by w okresie nadwyżki mieć go gdzie deponować” - powiedział wiceminister Gawęda.(PAP)

pel/ ana/ wkr/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 jendreka

Mam propozycję. W Bełchatowie jest wielka dziura do zażywania. Tam można składową nadwyżki węglowe. A zanim zasypia ta dziurę to bloki modernizuje z węgla brunatnego na kamienny. Tak można przedłużyć żywot Bełchatowa pod pretekstem czystości energii. Bo kamienny jest bardziej czysty niż brunatny. To tak jakby zainwestował w oze. Więc i kasę da się wyrobić z UNI na taki projekt. Dodatkowo i kopalnie i kopciuch Bełchatów da się uratować na ładnych parę lat. Jeszcze może jaki nobel z tego będzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 jendreka

Teraz będą składową węgiel nad morzem by nie było widać hałd przy kopalniach. To też jest zrównoważony rozwój regionalny.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil