REKLAMA

Gawęda: MAP planuje konsolidację aktywów wydobywczych

2020-01-27 12:08
publikacja
2020-01-27 12:08

Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje konsolidację aktywów wydobywczych - poinformował w poniedziałek wiceminister aktywów, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Adam Gawęda.

/ fot. Piotr Guzik / FORUM

„Będziemy prowadzić proces konsolidacji aktywów wydobywczych, by uporządkować ten rynek” - powiedział wiceminister podczas kongresu Powerpol. Wskazał, że będą na tym rynku zachodzić systemowe zmiany, ale trudno mówić obecnie o finalnym modelu.

Gawęda powtórzył, że obecnie problemem jest nadpodaż węgla na rynku, stąd plan utworzenia centralnego magazynu.

„To nie musi być w jednym miejscu, a tam, gdzie to będzie korzystne z punktu widzenia odbiorców. Celem nie jest, by przewozić nadmiar paliwa, a by mieć bufor, by w okresie nadwyżki mieć go gdzie deponować” - powiedział wiceminister Gawęda.(PAP)

pel/ ana/ wkr/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jendreka
Mam propozycję. W Bełchatowie jest wielka dziura do zażywania. Tam można składową nadwyżki węglowe. A zanim zasypia ta dziurę to bloki modernizuje z węgla brunatnego na kamienny. Tak można przedłużyć żywot Bełchatowa pod pretekstem czystości energii. Bo kamienny jest bardziej czysty niż brunatny. To tak jakby zainwestował Mam propozycję. W Bełchatowie jest wielka dziura do zażywania. Tam można składową nadwyżki węglowe. A zanim zasypia ta dziurę to bloki modernizuje z węgla brunatnego na kamienny. Tak można przedłużyć żywot Bełchatowa pod pretekstem czystości energii. Bo kamienny jest bardziej czysty niż brunatny. To tak jakby zainwestował w oze. Więc i kasę da się wyrobić z UNI na taki projekt. Dodatkowo i kopalnie i kopciuch Bełchatów da się uratować na ładnych parę lat. Jeszcze może jaki nobel z tego będzie.
jendreka
Teraz będą składową węgiel nad morzem by nie było widać hałd przy kopalniach. To też jest zrównoważony rozwój regionalny.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki