REKLAMA

Gatnar z RPP: Niskie stopy procentowe zostaną w Polsce na długi czas

2021-03-18 15:54, akt.2021-03-18 16:42
publikacja
2021-03-18 15:54
aktualizacja
2021-03-18 16:42
Gatnar z RPP: Niskie stopy procentowe zostaną w Polsce na długi czas
Gatnar z RPP: Niskie stopy procentowe zostaną w Polsce na długi czas
fot. Krystian Maj / / FORUM

Niskie stopy procentowe zostaną w Polsce na długi czas - powiedział w czwartek w trakcie seminarium mBank-CASE członek RPP Eugeniusz Gatnar.

"Trzeba się przyzwyczaić do myśli, że niskie stopy będą z nami przez jakiś czas, jakaś normalizacja pewnie będzie następowała, ale wolno (...). Niskie stopy mogą nam towarzyszyć - może nie tak niskie jak 0,1 proc., może bardziej 0,5 proc. - jeszcze przez długi, długi czas" - powiedział.

"Trzeba brać pod uwagę poziom inflacji, ale na razie inflacja jest wtórnym problemem. Mamy na myśli to, że jeżeli ona rzeczywiście będzie rosła wraz z ożywieniem gospodarczym, wychodzeniem z pandemii, wchodzeniem gospodarki na ścieżkę wzrostu, to temu oczywiście powinna towarzyszyć normalizacja stóp procentowych (...) powrót do poziomu 1,50 proc. To musiałoby się odbywać w całej gospodarce europejskiej, czy światowej, ale wydaje mi się, że (główne - PAP) banki centralne nie będą skłonne do podnoszenia stóp procentowych" - powiedział.

Jak wskazał Gatnar, procesy inflacyjne w Polsce, biorąc pod uwagę wskaźnik HICP, są najwyższe w Europie. (PAP Biznes)

tus/ asa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
rekin1986
Nie podniosą stóp procentowych z prostych powodów

Nie podnosić kosztów obsługi długu publicznego szczebla centralnego
Nie podnosić kosztów obsługi długu publicznego samorządów
Nie podnośić kosztów obsługi długu firm by nie spodwodować masowych zwolnień
Nie zajechać rynku nieruchomości podnosząć
Nie podniosą stóp procentowych z prostych powodów

Nie podnosić kosztów obsługi długu publicznego szczebla centralnego
Nie podnosić kosztów obsługi długu publicznego samorządów
Nie podnośić kosztów obsługi długu firm by nie spodwodować masowych zwolnień
Nie zajechać rynku nieruchomości podnosząć koszty obługi hipotek dla 3 mln kredyciarzy w złotówkach

Polska to nie Turcja , że Erdogan chciał rządzić w sposób absolutny w sposób reżimowy stawiając opór zagrnicy i się na tym przejechał

U nas rządzący to robią wszystko by kapitał zagraniczny przyciągnąć do Polski by tworzył miejsca pracy to ile firmy płacą to już osobna sprawa

U nas jak Balcerowicz podniósł stopy na ponad 20 procent to 3 mln ludzi straciło pracę z dnia na dzień
marxs
bredzisz Gatnar tak jak Łon czy Erdogan ten też mówił po moim trupie wyższe stopy no i co ? podwyzszył z 4% na 17% tylko wczoraj w jeden dzień US 2Y BOND YIELD +14.60% trend jest nie do zatrzymania Gatnar może trzymać nisko stopy ale wtedy dolar po 10-20 zł a mozliwe że w ogóle go nie będzie bo cały wypłynie za Atlantyk bredzisz Gatnar tak jak Łon czy Erdogan ten też mówił po moim trupie wyższe stopy no i co ? podwyzszył z 4% na 17% tylko wczoraj w jeden dzień US 2Y BOND YIELD +14.60% trend jest nie do zatrzymania Gatnar może trzymać nisko stopy ale wtedy dolar po 10-20 zł a mozliwe że w ogóle go nie będzie bo cały wypłynie za Atlantyk na Wall Street wtedy śmieciową złotówką zaplacicie Ugandzie za dostawę bananów
ps.juz lada moment raty szczególnie kredytów hipotecznych wybiją w kosmos
masekrut555
Do co najmniej 2025 roku - ogłaszały to już praktycznie wszystkie główne "krajowe" banki centralne typu Kanada, USA, Australia, Anglia itp.
Trend stóp procentowych ustala BiS dla wszystkich banków centralnych. Nie bez powodu, wszystkie banki centralne są własnością Rothschildów, A BiS to taki bank nadrzędny,
Do co najmniej 2025 roku - ogłaszały to już praktycznie wszystkie główne "krajowe" banki centralne typu Kanada, USA, Australia, Anglia itp.
Trend stóp procentowych ustala BiS dla wszystkich banków centralnych. Nie bez powodu, wszystkie banki centralne są własnością Rothschildów, A BiS to taki bank nadrzędny, król wszystkich królów finansowych. Pod nim mamy Bank Centralny i IMF, jeden własności Rothschildów drugi dzielony z innymi "elytami" świata a dopiero pod nimi mamy People’s Bank of China, EBC, FED, a jeszcze niżej przystawki typu NBP czy inne banki z trzeciego świata.

W wielkim skrócie całą listę banków Rothschildów znajdziecie tu
https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica2/esp_sociopol_rothschild59.htm https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_rothschild40.htm
Nie jest to w pełni prawda ale w większości się zgadza z rzeczywistością której goje nie mogą poznać

Jakby to powiedział Ford gdyby ludzie znali się na finansach to wcześnie rano mielibyśmy rewolucję
jes
Nie zostaną towarzyszu Gatnar ponieważ już niedługo wyschnie popyt na obligacje i trzeba będzie w panice podnosić stopy. I to nie po 0,25 tylko do razu 1 lub 2. Już niedługo towarzyszu.
harrytracz
Niestety te gnojki się przed tym zabezpieczyły - aby zmniejszyć bazę do podatku bankowego banki muszą skupować zerokuponowe obligacje m.in. PFR-u i BGK - czyli najbardziej śmieciowe. Potem NBP to skupuje=drukuje. Łupi się klientów banków, a potem wszystkich wyższa inflacja.
fakty odpowiada harrytracz
W tym roku mają do zrolowania 116 mld. kryzysowych 10 letnich obligacji Tuska, zobaczymy kto to łyknie. Już pierwszy fundusz zaczął grać pod wzrost stóp procentowych. Będzie zabawnie.
scuti1986
Ręce opadają jak się czyta wypowiedzi takich niekompetentnych pajaców z NBP !!! Gatnar przyznał właśnie, że mają w dupie ustawę o NBP i nie będą już dbać o wartość pieniądza tylko o to żeby rząd mógł się dalej chwalić jak bardzo skutecznie grabi swój naród z oszczędności i pracy !!! Za nic mają prawo te Ręce opadają jak się czyta wypowiedzi takich niekompetentnych pajaców z NBP !!! Gatnar przyznał właśnie, że mają w dupie ustawę o NBP i nie będą już dbać o wartość pieniądza tylko o to żeby rząd mógł się dalej chwalić jak bardzo skutecznie grabi swój naród z oszczędności i pracy !!! Za nic mają prawo te pisowskie marionetki !!!
jes
Dokładnie tak. To jest po prostu zbrodnia. Na poważnie, za to powinien być pluton bo to przestępstwo wobec całego kraju i zwykła zdrada.

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki