"GW": Leszek Czarnecki pozwie Polskę. Miliard euro za aferę KNF

Leszek Czarnecki pozwie Polskę o miliard euro. To pokłosie afery KNF, która pod koniec ubiegłego roku wstrząsnęła opinią publiczną – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Jak informuje gazeta, biznesmen oskarży Komisję Nadzoru Finansowego i Bankowy Fundusz Gwarancyjny o działanie na szkodę jego banków oraz próbę ich przejęcia. Sprawa ma trafić do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie. Instytucja ta w przeszłości zajmowała się m.in. sporami polskich władz z funduszem Abris Capital. Od polskiego rządu Czarnecki ma domagać się miliarda euro czyli ok. 4,26 mld zł.

Banki Czarneckiego, o których wspomina gazeta, to notowane na GPW Idea Bank oraz Getin Noble Bank. Przeżywające problemy banki obecnie są na etapie szukania kapitału po tym, jak na panewce spalił plan ich fuzji – proces ten przebiega pod nadzorem KNF. W portfelu wrocławskiego biznesmena znajduje się także Getin Holding. Akcje spółek wchodzących w skład "imperium Czarneckiego" nie zareagowały burzliwie na dzisiejsze doniesienia - na starcie sesji Idea Bank zyskuje 0,8 proc., Getin Noble traci 1,1 proc., a Getin Holding 0,34 proc. Obroty na walorach nie są szczególnie wysokie - łącznie nie przekraczają nawet 400 tys. zł

W czerwcu prokuratura odmówiła przyznania Leszkowi Czarneckiemu statusu pokrzywdzonego w sprawie postępowania dotyczącego podejrzenia przekroczenia uprawnień przez byłego szefa KNF Marka Ch.

Przewodnik po aferze KNF. Czarnecki, Chrzanowski, "plan Zdzisława" i cała reszta

Afera KNF zawładnęła debatą publiczną w Polsce. W gąszczu licznych wątków, postaci i pojęć łatwo się pogubić. Pomóc może „Przewodnik po aferze KNF”.

 

MZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 76 lowryder

No i bardzo dobrze ze pozywa bo każdy może walczyc o swoje prawa. Ja tak zrobilem i uzyskalem odszkodowanie od ubezpieczyciela.

! Odpowiedz
2 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
29 44 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
32 86 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
47 9 sel

Nie czytaj tutaj gazet i bajek z tvpis tylko pomyśl. taki z niego obrońca starego systemu jak z Pinokia lepiącego plakaty wyzwoliciel.

! Odpowiedz
28 11 krokus12

to dlaczego prezes KNF podał się do dymisji ? ma rację ,że robi to poza granicami Polski bo u nas było by jak aferą z wieżami prezesa

! Odpowiedz
42 92 aerk

Ciekawe czy Polska pozwie Czarneckiego za wywołanie afery bankowej ? próby przekupstwa urzędnika państwowego itd ?

! Odpowiedz
62 31 jes

Podobacie mi się pisowcy oglądający TVKurksi - wyszło na to, że to Czarnecki chciał przekupić Chrzanowskiego. Brawo.
Wiadomo, że Czarnecki to esbek i jak zdobył majątek ale teraz jest mowa o próbie przejęcia jego banków przez układ pisowski, z glapciem na czele i marionetką Chrzanowskim.

! Odpowiedz
16 49 skasowane_konto

suma sumarum jakby to się nie skończyło to szary Kowalski zapłaci za ten cały cyrk. A niektórzy nawet podwójnie !

! Odpowiedz
131 171 r4k

I ma rację, pewnie wygra.

! Odpowiedz
34 92 aerk

nie ma racji

! Odpowiedz
6 6 r4k odpowiada aerk

Czyli to normalne, że urząd nadzorujący banki żąda łapówki od ich właścicieli.
Taki to kraj?

! Odpowiedz
1 2 znawca_inwestor

O Jezu, ile minusujących opłaconych trolli. Nasze pieniądze z podatków idą na minusowanie postów w Internecie.

! Odpowiedz
33 85 tanidran

Jest takie powiedzenie, że tonący brzytwy się chwyta. Myślę, że jest adekwatne w stosunku do Pana L.C.

! Odpowiedz
32 87 bikeman

Leszek Cz. powinien siedziec, no ale jak ktos ma plecy WSI, to nie ma sily na niego w tym kraju ;-(

! Odpowiedz
101 55 jes

Chrzanowskiemu nic nie zrobią a podatnik zapłaci za przekręt PiS'u. Czyli jak zwykle.

! Odpowiedz
5 51 tanidran

Najzabawniejsze jest to, że nic jeszcze nie zostało złożone przez LC a już znasz wyrok. Zabawny jesteś. A zapomniałem dodać, że wydawanie wyroków przed jak i za sąd jest bezprawne. Poczytaj lepiej o sprawie dotyczącej banku jaki chciał prowadzić w Polsce Abris. To będziesz wiedział ile zapłacisz i za czyje błędy.

! Odpowiedz
49 7 jes odpowiada tanidran

Nie zmieniaj tematu przytaczając inna sprawę. Typowa pisowska zagrywka. Rozumiem, że dla ciebie pan Chrzanowski to wzór cnót i prawości. Nie sądzę, że jesteś tak zakłamany tylko piszesz na na polecenie z KC.

! Odpowiedz
38 30 cyrk_na_wiejskiej

I znowu na tym ze Polacy się kloca wszyscy tracimy

! Odpowiedz
64 28 histograf_codzienny

Generalnie to przedsiebiorcy w Polsce zawsze maja najgorzej. Pamietacie Romana Kluske?

! Odpowiedz
17 110 leonidass

Gdzie Kluska gdzie Pan Cz.? Proszę nie obrażać Pana Kluski

! Odpowiedz
37 113 grzegorzkubik

Czarnecki che pozwać Polskę za to, że jest oszustem i masa klientów od niego odeszła. Zabawny typ. Powinien siedzieć w więzieniu.

! Odpowiedz
64 42 jes

Nie grzesiu, pozwie za to, że pis próbował przejąć jego banki za złotówkę.

! Odpowiedz
15 27 karroryfer odpowiada jes

takie imitacje banku to pańswo powinno przejmować od razu a najlepiej jeszcze przed startem "biznesu"

! Odpowiedz
21 9 jes odpowiada karroryfer

Poczekaj aż kiedyś przejmie cały twój majątek "dla dobra wspólnego". Ale wtedy będzie już za późno.

! Odpowiedz
30 28 konskakoniunktura

Tak się wlasnie dzieje gdy do waznych stanowisk dostaja się takie mlokosy jak Chrzanowski

! Odpowiedz
23 92 knf

Polska to nadal stan umysłu. Arbis pozwał Polskę przed międzynarodowym trybunałem w Sztokholmie na kwotę 1 mld zł i wygrał, teraz Czarnecki zrobił to samo tylko domaga się 4 mld zł ! Co łączy obu powodów? Ano to, że ich ofiary do żadnego trybunału pójść nie mogą bo są za krótcy i biedni.

Abris doprowadził do strat obligatariuszy i akcjonariuszy GetBack na grube miliardy, Czarnecki zrobił to samo ale z klientami swoich banków (opcje walutowe, kredyty indeksowane w CHF, lokaty strukturyzowane, obligacje getback bezpieczne jak lokata, itd). Teraz domagają się gigantycznych odszkodowań. Absurd i komedia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 27 knf

Na jakiej podstawie spółka holenderska chce pozywać Polskę :) ?

6 marca 2018 roku zapadła przełomowa decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Mechanizm ISDS, umożliwiający korporacjom pozywanie państw za niekorzystne dla nich decyzje, został uznany za nielegalny w obrębie Wspólnoty.

Mechanizm „inwestor przeciw państwu”, czyli ISDS (Investor-State Dispute Settlement) to międzynarodowy arbitraż rozstrzygający spory między inwestorami a państwami, zawarty jest przede wszystkim w dwustronnych umowach handlowych, zwanych BIT-ami (Bilateral Investment Treaty).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 52 skasowane_konto

problemem Leszka jest, że tańczył do muzyki granej przez poprzednią władzę i jego spółki obrastały w tłuszcz. DJ się zmienił, muzyka też, a Lechu dalej tańczył do techno w białych rękawiczkach. Dlatego teraz ta sytuacja wygląda jak uczniak z podstawówki który poszedł naskarżyć na nauczyciela a za skargę od dyrektora dostał paskiem po pupie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 47 bbolo

czy ci na , których donosił pozwali go ??? powinni to natychmiast zrobić na 2 mld euro. Jaki normalny człowiek wydaje przyjaciół, zaskarbia sobie zaufanie aby na tym zarabiać ?

! Odpowiedz
12 47 eagleeye

Cóż oby pan L.C. czasem się nie przeliczył i jedynym który na tym zyskał będzie pewien pan mecenas obrońca ucieśnianych przez PiS

! Odpowiedz
11 30 samsza

Pozostało liczenie na cud. Geniusz? Nie sądzę...

! Odpowiedz
17 134 newsman

Leszku nie rob tego ty myslales ze jestes genialnym bankierem, nurkiem wizjonerem a ty okazales sie jedynie najlepszym donosicielem

! Odpowiedz
9 10 historykgpw

Popieram w 100% Spółki NIESŁUSZNIE poszkodowane przez urząd skarbowy w aferach VAT też powinny sprawy zakładać, a jak w Polsce nie mogą liczyć na sprawiedliwe rozpatrzenie, to i poza granicami

! Odpowiedz
150 140 samozarobienie

Brawo Czarnecki!!!!

! Odpowiedz
161 209 przyrodnik

Leszek Czarnecki zbyt ciężko na to wszystko pracował żeby pozwolić tym wszystkim złodzieją z KNF i BGF na takie zagrywki. Pamiętajmy, że zasada jest jedna:
ORGANY PAŃSTWA NIE POWINNY SZKODZIĆ SWOIM OBYWATELOM!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
11 44 momotaro

To Czarneckiego w Polsce już nie ma. W Wiadomosciach TVP1 codziennie będzie Czarnecki i wszystkie jego brudy z wątkiem SB na czele. Wróg numer 1.

! Odpowiedz
119 33 tulipanywzakopanem

Brawo czarnecki!!! Otwarcie wypowiedział wojnę wszsystkim złodzieją, którzy chcieli przytulić jego pieniądze. Ktoś w końcu zrobi porządek z tymi pseudo organami państwa!!!

! Odpowiedz
29 69 leming

Gdyby Polska była normalnym państwem to ten oszust by dawno siedział, doprowadził do upadku 2 banki oszukując tysiące ludzi na obligacjach i kredytach niby frankowych....w USA tacy oszuści siedzą.

! Odpowiedz
17 74 kimdzongtusk

A "szczęśliwi" akcjonariusze grupy Pana L.C. tez go mogą pozwać ?

! Odpowiedz
98 59 staryznajomy

Gerwazy w panstwie PiS trzeba mirc dowody na niewinnosc bo jak nie masz to cie zamkną.
Wykorzystali nagrania Falenty do wyborów dzieki niemu wygrali i go posadzili hahaha

! Odpowiedz
26 78 grzegorzkubik

PIS nie wygrało tylko dzięki Falencie. Po pierwsze podwyżka wieku emerytalnego do 67 lat to strzał samobójczy, po drugie brak obniżek podatków, po trzecie brak realnych zmian w gospodarce by nakłonić Polaków by już wkrótce wrócili z emigracji. Olewatorski stosunek do milionów podpisów w kwestii wycofania 6-latkow ze szkół. Chęć przyjmowani dzikich imigrantów na niemieckich zasadach. Ogólnie Tusk i Kopacz przez 8 lat rujnowali Polskę a taśmy Falenty owszem trochę pomogły PIS-owi ale to byłoby za mało gdyby nie marne rządzenie PO. A bym zapomniał. Tusk uszczelnił podatek Beli by broń Boże nikt go nie ominął. No jak takiego człowieka potraktować?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
50 26 staryznajomy odpowiada grzegorzkubik

Tak oczywiscie
Jakie podatki obniżył PiS ? Tak po wyborach porty lotnicze i stacje pkp byly pelne tych wracajacych z emigracji, ba polska nawet z wiz do usa zrezygnowala bo to amerykanie do nas chca przyjezdzac haha inteligencja az bije z twojego posta

Szkole masz przyklad teraz reformy Zaleeskieg p9dwojnych roczn8kow, uciekla do parlamentu w nagrode haha

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 17 gerwazy-

dowodów na niewinność na razie nie widzę. Na winy pojawia się coraz więcej

https://www.bankier.pl/wiadomosc/To-byl-misseling-Rzecznik-Finansowy-wsparl-poszkodowanego-w-sprawie-GetBacku-7706322.html

! Odpowiedz
8 2 staryznajomy odpowiada gerwazy-

Czytaj dokladnie JEDNEGO klienta reprezentuja
Za 5 do 10 lat sie wyjaśni:)

! Odpowiedz
13 7 grzegorzkubik

Hehehehehehehe:) Nie żartuj kolego.

! Odpowiedz
153 55 staryznajomy

Brawo, z całego serca kibicuje Czarneckiemu bo to co zrobilo panstwo PiS z reżimowa TVPiS i programach smiesznej dziennikarki inaczej jak nagonka nazwac nie można. Zastraszania, próby podobno zatrzymania, pokazowki. Przy tym co robi PiS z praworządnościa w Polsce z wygraniem procesu LCz problemu mieć nie będzie:)

! Odpowiedz
19 58 leonidass

Powinni go usadzić, jako przestroga dla innych. Nowoczesny złodziej, ale dalej złodziej.

! Odpowiedz
31 3 an26

Panie Leszku. Proszę o radę życiowa. Obecnie jestem 29 latkiem, który pracuje w stabilnej korporacji. Nie chcąc żyć z jednej wypłaty mam pewien plan, który de facto już realizuje. Ale: mam jeszcze jeden pomysł mniejszy oraz rozglądam się za mieszkaniem, które są lekko mówiąc drugie. (Wynajem jest drogie) I dochodzę do sedna. Kapitał, który mam (około 30 tysięcy) przeznaczyć na otwarcie działalności i skupieniu się na tym + praca na etacie. Ewentualnie dotknięcie drugiego pomysłu (gdzie potrzebuje około 17 tysięcy złotych). Jedna i druga opcja powoduje, że stracę wkład na „moje” M. Czy zabrac kredyt na M i powoli, powili próbować zrealizować pomysł 1 oraz 2? Jeśli się nie oda to stracę dwa pomysły, wkład na M i zostanę na wynajętym. :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
33 64 ariel_szaronowicz

Niech mnie ktoś uszczypnie i powie że to żart.. jaki trzeba mieć tupet

! Odpowiedz
29 72 gerwazy-

taki miał pomysł na pozyskanie kapitału - by zrzutkę na jego banki zrobili wszyscy Polacy. Kto normalny lata wszędzie z pięcioma podsłuchami,

! Odpowiedz
10 53 janusz1960

To są stare SB-ckie metody zarabiania. Oczywiście zarabiania na tym na czym człowiek się zna, na tym czego się nauczył w pracy wywiadowczej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG -0,13% 56 047,39
2019-08-23 17:05:00
WIG20 -0,21% 2 103,68
2019-08-23 17:05:00
WIG30 -0,16% 2 406,12
2019-08-23 17:15:00
MWIG40 -0,07% 3 753,25
2019-08-23 17:04:15
DAX -1,15% 11 611,51
2019-08-23 17:37:00
NASDAQ -3,00% 7 751,77
2019-08-23 22:03:00
SP500 -2,59% 2 847,11
2019-08-23 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.