REKLAMA

GUS: znów słabną nastroje przedsiębiorców

2000-12-07 16:23
publikacja
2000-12-07 16:23

GUS: znów słabną nastroje przedsiębiorców

Wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym spadł w listopadzie do minus 5 - poinformował GUS. Podobnie, gorzej niż przed miesiącem swoją sytuacje oceniali także szefowie firm budowlanych. W obydwu sektorach listopadowe wskaźniki koniunktury były jednak lepsze niż przed rokiem.

Jak wynika z comiesięcznego badania ankietowego, przeprowadzonego na próbie blisko 2 tys. przedsiębiorstw, w listopadzie producenci odczuli ograniczenie popytu, w tym w szczególności krajowego. W związku z tym zdecydowali się na ograniczenie produkcji.
Nienajlepsze są także ich przewidywania dotyczące sytuacji popytowej w grudniu. Niewykluczone, że można w związku z tym oczekiwać nieznacznego zmniejszenia produkcji. W najbliższych miesiącach przedsiębiorcy spodziewają się tym samym nieznacznego pogorszenia swojej sytuacji finansowej.

W budownictwie wskaźnik koniunktury obniżył się w listopadzie do minus 7. Jak zwykle o tej porze roku, budowlańcy negatywnie oceniali tzw. portfel zamówień. Również gorsza niż przed miesiącem jest ich prognoza portfela na najbliższe trzy miesiące.

Listopadowy spadek był już czwartym, kolejnym w tym roku. Listopad należy przy tym do najgorszych miesięcy pod względem ocen koniunktury. Dalej może więc być tylko lepiej.
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki