1,61 zł
0,00% 0,00 zł
Graviton Capital S.A. (GRT)

Zawarcie umowy ze spółką zależną Emitenta

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 11 / 2018
Data sporządzenia: 2018-05-17
Skrócona nazwa emitenta
GRAVITON CAPITAL SA
Temat
Zawarcie umowy ze spółką zależną Emitenta
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Graviton Capital S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Emitent”, „Spółka”) informuje, że w dniu 17 maja 2018 r. zawarł ze swoją spółką zależną Graviton I Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Spółka zależna”) umowę zwolnienia z długu („Umowa”) w łącznej wysokości ok. 10,1 mln zł. U podstaw zawarcia przedmiotowej Umowy leżał przede wszystkim fakt, że: (i) Spółka zależna nie posiada jakichkolwiek aktywów ani majątku, a także nie generuje żadnych przychodów ani zysków, (ii) Spółka zależna nie była w stanie spłacić wierzytelności przysługujących Spółce od Spółki zależnej. Biorąc pod uwagę powyższe należności od Spółki zależnej uznano za nieściągalne.

Emitent dokonywał w latach obrotowych 2016 i 2017 odpisów aktualizacyjnych dotyczących należności od Spółki zależnej wskazując na brak możliwości uregulowania ich przez Spółkę zależną z uwagi na jej sytuację finansową. Łącznie odpisy aktualizacyjne w latach obrotowych 2016 i 2017 dokonane zostały na pełną wartość należności.

Ponadto, w roku obrotowym 2016 Emitent dokonał odpisu aktualizującego z tytułu trwałej utraty wartości Spółki zależnej, o czym informował w raporcie rocznym za rok obrotowy 2016. Wartość bilansowa posiadanych udziałów w Spółce zależnej po dokonaniu odpisu wynosiła 0,00 zł.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że w dniu 17 maja 2018 r. podpisana została umowa sprzedaży 100% udziałów w Graviton I Sp. z o.o. za łączną cenę 10,00 zł na rzecz osoby trzeciej niezwiązanej z Grupą Kapitałową Emitenta, wobec czego na dzień dzisiejszy w skład Grupy Kapitałowej Emitenta wchodzą spółki Graviton Capital S.A. oraz Graviton AD Sp. z o.o.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl