REKLAMA

GPW widzi duże zainteresowanie emisjami zielonych obligacji

2021-09-17 12:06
publikacja
2021-09-17 12:06
GPW widzi duże zainteresowanie emisjami zielonych obligacji
GPW widzi duże zainteresowanie emisjami zielonych obligacji
fot. Robert Gardziński / / FORUM

GPW widzi duże zainteresowanie emisjami zielonych obligacji - poinformowała członek zarządu warszawskiej giełdy Izabela Olszewska.

"Widzimy duże zainteresowanie emisją zielonych obligacji. Myślimy, że będzie to produkt przyszłości, gdyż coraz więcej emitentów interesuje się tego typu obligacjami" - powiedziała Olszewska podczas piątkowej telekonferencji z analitykami i dziennikarzami.

Olszewska przypomniała, że w okresie czerwiec-sierpień na rynku Catalyst pojawiło się sześciu nowych emitentów. Były wśród nich m.in. emisje obligacji korporacyjnych czterech spółek o łącznej wartości około 800 mln zł. Przykładowo emisja obligacji InPostu miała wartość 500 mln zł, co stanowiło jedną z największych emisji obligacji korporacyjnych przeprowadzonych w tym roku na warszawskiej giełdzie.

"Mamy duże zainteresowanie rynkiem obligacji ze strony deweloperów. Wydaje nam się, że będzie to dla nich cały czas istotne źródło finansowania" - powiedziała członek zarządu GPW.

Zwróciła uwagę, że w tym roku do funduszy inwestycyjnych polskich obligacji korporacyjnych napływają spore środki. Na koniec lipca wartość aktywów netto tych funduszy przekroczyła 15 mld zł.

"W obecnych warunkach makro, kiedy mamy niskie stopy procentowe, dobre obligacje są raczej trzymane w portfelach dużych instytucji finansowych, nie są one handlowane na giełdzie. Taka jest natura tego rynku. Obserwujemy go, mamy pewne pomysły jak go ożywić, ale one będą komunikowane w odpowiednim czasie. Uważam jednak, że klimat w obszarze długu nieskarbowego jest pozytywny" - powiedziała Olszewska. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki