REKLAMA

GPS śledzi rowery

2004-03-11 13:17
publikacja
2004-03-11 13:17
W Holandii liczba rowerów przekracza liczbę mieszkańców, ale niestety jednoślady cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród użytkowników, ale także wśród złodziei.

Policjanci z Amsterdamu zaproponowali ciekawą metodę walki z plagą kradzieży tych pojazdów. Na ulicach nominalnej stolicy Holandii pojawią się „rowery pułapki”, wyposażone w ukryty nadajnik GPS. W trakcie kampanii, której początek zaplanowano na wiosnę, holenderska policja pozostawi w „gorących” punktach Amsterdamu rowery z nadajnikami GPS, a następnie będzie monitorować ich lokalizację z radiowozów.

Jak podaje holenderska policja, kradzieże rowerów to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakimi się zmaga. W samym tylko Amsterdamie rocznie ginie od 80 do 150 tys. jednośladów. Wykorzystując Globalny System Pozycjonowania policjanci z Amsterdamu chcą odkryć miejsca, gdzie rowery są przechowywane zanim trafią one ponownie do sklepów.

Na internetowej stronie zwalczającej kradzieże rowerów w Amsterdamie można przeczytać, że 40% złodziei to profesjonaliści, zaś kolejne 30% to narkomani, którzy w ten sposób zarabiają na narkotyki. Reszta to tzw. złodzieje impulsywni – np. studenci, czy osoby pod wpływem alkoholu – którzy kradną rower pod wpływem chwili, np. aby dostać się do domu.
Źródło:4Press
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki