GIGABYTE: nowe karty i mysz

GIGABYTE wprowadził na rynek nowe produkty z serii Super Overclock: GV-N580SO-15I i GV-R687SO-1GD. Karty z tej serii wyposażone są w wyselekcjonowane, w ramach autorskiego systemu GPU Gauntlet, układy oraz najwyższej klasy komponenty zgodne z technologią Ultra Durable VGA lub VGA+. Do kompletu gracze i overlokerzy dostali nową mysz Eco500.

Połączenie powyższych elementów z unikalnym designem, opracowanym specjalnie z myślą o overclockingu, czyni z kart graficznych GIGABYTE niesamowity oręż w dłoniach prawdziwych specjalistów od podkręcania. Tym bardziej, że oba modele wykorzystują niezwykle efektywny i wydajny system chłodzenia GIGABYTE WINDFORCE 3X.

System chłodzenia WINDFORCE

Wysokowydajny system chłodzenia ma za zadanie wyróżnić karty graficzne GIGABYTE na tle konkurencji. Zgodnie z tą koncepcją inżynierowie GIGABYTE przyłożyli znaczną uwagę do zaprojektowania konstrukcji, która zapewni efektywny sposób na odprowadzanie ciepła z kluczowych elementów karty graficznej. Efektem tej pracy jest właśnie system WINDFORCE. Jego cechy szczególne to radiator o specjalnie wyprofilowanych żeberkach (zmienne nachylenie oraz kształt w zależności od umiejscowienia na radiatorze), ultra cichy wiatrak PWM oraz system miedzianych rurek cieplnych. Konfiguracja taka gwarantuje niską temperaturę pracy, nawet dla najwydajniejszych modeli GPU, przy zachowaniu akceptowalnego poziomu hałasu.

  • GV-N580SO-15I i GV-R687SO-1GD są wyposażone w system chłodzenia WINDFORCE 3X, którego elementem kluczowym są trzy ultra ciche wiatraki PWM. Dzięki specjalnie zaprojektowanym łopatkom wirników turbulencje, w przepływie powietrza pomiędzy nimi, są efektywnie minimalizowane.
  • Ponadto w przypadku modelu GV-N580SO-15I zastosowano unikalne rozwiązanie jakim jest połączenie dwóch ciepłowodów o średnicy 8 mm z komorą parową (vapor chamber) o wymiarach 140x86 mm. Konstrukcja taka pozwala na znacznie szybsze odprowadzanie ciepła z rdzenia procesora graficznego, a co za tym idzie jego efektywniejsze chłodzenie. Dodatkowo na wysoką skuteczność systemu chłodzenia WINDFORCE 3X wpływają trzy miedziane rurki cieplne (rozprowadzanie ciepła) oraz wspomniane już wcześniej trzy, ciche wiatraki.

Technologia GIGABYTE Extreme Dual BIOS

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań bazujących na podwójnym BIOS-ie, gdzie jedna kość zawiera BIOS główny a druga jego kopię zapasową, technologia GIGABYTE Extreme Dual BIOS oferuje dwie odmienne wersje BIOS, przeznaczone do różnych zastosowań. Do przełączania pomiędzy BIOS-ami służy prosty przełącznik.

Ultra Durable VGA+

Dzięki technologii Ultra Durable VGA+, która charakteryzuje się zastosowaniem do produkcji wysokiej klasy komponentów (5+1), seria Super Overclock umożliwia uzyskanie najlepszych wyników w testach graficznych. GIGABYTE Ultra Durable VGA+ to także 5 kondensatorów typu proadlizer, które dają karcie graficznej GV-N580SO-15I znacznie lepsze możliwości stabilnego zasilania, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, zwłaszcza podczas OC.

ECO500

Mysz ECO500 wyposażona jest w precyzyjny, laserowy sensor a do bezprzewodowej komunikacji z komputerem, zasięg do 10 metrów, używany jest miniaturowy odbiornik pracujący w paśmie 2.4GHz. Niewątpliwym plusem najnowszego produktu GIGABYTE jest także dopracowana konstrukcja. Ergonomiczna obudowa pokryta jest specjalnym, antypoślizgowym materiałem, który jednocześnie ogranicza pocenie się dłoni i znacznie poprawia komfort pracy. ECO500 wykorzystuje pięć, w pełni programowalnych przycisków. A waga całej myszy, wraz z bateriami, to zaledwie 122 gramów.

Specyfikacja i funkcje

  • Wydłużony czas pracy na baterii wynoszący nawet do 12 miesięcy
  • Płynna zmiana rozdzielczości za pomocą dedykowanego przycisku - 1600/800 DPI
  • Programowalne przyciski za pomocą aplikacji GIGABYTE sim
  • Precyzyjny, laserowy sensor
  • Ergonomiczna obudowa zapewniająca wysoki komfort pracy
  • Bezprzewodowa komunikacja w paśmie 2.4GHz

Jan Petersen/Gigabyte
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne