REKLAMA

Fuzja JTT Computer i TCH Components

2000-10-02 00:00
publikacja
2000-10-02 00:00


Fuzja JTT Computer i TCH Components

DYSTRYBUTORZY IBM, MICROSOFT, INTELA RAZEM

Konsolidacja dwóch dystrybutorów komponentów komputerowych - JTT Computer i TCH Components sprawi, że na polskim rynku pojawi się nowy największy sprzedawca produktów informatycznych.

JTT Computer i TCH Components poinformowały, że zarządy spółek podjęły kroki, które mają na celu doprowadzenie do połączenia obu firm. Zdaniem przedstawicieli spółek, stworzenie firmy, będącej największym dystrybutorem sprzętu komputerowego w Polsce umożliwi - przez wykorzystanie efektu skali - na zajęcie dominującej pozycji na rynku oraz wzrost efektywności dzięki optymalizacji kosztów działalności. Planowane jest wprowadzenie firmy na giełdę w 2001 roku. Połączenie nastąpi na podstawie przepisów prawa handlowego, przez stopniową wymianę akcji - akcjonariusze TCH Components otrzymają akcje JTT Computer.

JTT Computer jest dystrybutorem komponentów komputerowych, a zarazem producentem komputerów Adax. Wśród swych największych partnerów wymienia Hewlett-Packard, IBM, Microsoft i Phillips. W chwili obecnej wrocławska spółka zatrudnia blisko 250 pracowników. Firma jest podmiotem dominującym wobec JTT Computer Warszawa, Centrum Komputerowego Adax, IT Partner Group.

W ubiegłym roku finansowym spółka osiągnęła skonsolidowane przychody na poziomie 430 mln zł. W rankingu Teleinfo za 1999 r. JTT Computer zajmowała ósme miejsce wśród największych firm informatycznych. W kategorii największych dystrybutorów sprzętu IT znalazła się na szóstej pozycji.

TCH Computer jest również dystrybutorem komponentów komputerowych. Najważniejszymi partnerami przedsiębiorstwa są: Intel, Kingston, Microsoft. Spółka zatrudnia prawie 100 pracowników. Firma może się pochwalić osiągnięciem przychodów na poziomie 267 mln złotych w ubiegłym roku finansowym. Ranking Teleinfo umieścił TCH Components na 13. miejscu wśród największych firm sektora rynku informatycznego w Polsce i na ósmym miejsce wśród największych dystrybutorów IT na polskim rynku.

ANNA KRZYSZCZAK

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki