Fundusze inwestycyjne w okienku Poczty Polskiej

Tydzień temu ruszył pilotażowy program dystrybucji jednostek funduszy inwestycyjnych w placówkach Poczty Polskiej. Na razie taką możliwość oferuje jedynie 15 placówek m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Łomży i Tarnobrzegu. - donosi "Puls Biznesu".

"Plan zakłada, że do końca roku będzie to kilkaset okienek na terenie całego kraju, a do końca 2009 r. już 3,3 tys. placówek [...]. Na razie oferta funduszy jest skromna. W sprzedaży jest tylko fundusz PKO Strategiczne Alokacji. To fundusz funduszy, czyli taki, który sam inwestuje w różne fundusze PKO. Docelowo oferta ma być rozszerzana, ale tempo zależy od efektów pilotażu. Jeśli plan wdrażania sprzedaży uda się, Poczta stanie się jednym z większych, patrząc na zasięg sieci, dystrybutorów funduszy w Polsce." - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jednocześnie Poczta podpisała z bankiem PKO BP umowę, na mocy której klienci banku mogą wypłacać gotówkę za pomocą terminali POS przy użyciu kart płatniczych. Docelowo terminale umożliwią regulowanie płatności kartą płatniczą. W 2007 roku zainstalowane będzie na terenie całego kraju około 6 tys. terminali POS w 3 tys. urzędów pocztowych.

Z Pocztą współpracuje także Bank Pocztowy. Bank otworzył już 345 stanowisk finansowych w placówkach Poczty, a do końca roku uruchomi ich 1,2 tys. W punktach finansowych zlokalizowanych na poczcie można przeprowadzić wszystkie podstawowe operacje bankowe.


Na podstawie: GN, Puls Biznesu / www.pb.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Krzysiek

Dnia 2007-06-05 o godz. 17:49 ~gippo napisał(a):
> w końcu poczta polska robi coś ku własnemu rozwojowi.
> pocztę odwiedza sporo ludzi i myślę, że będzie to całkiem
> trafiony pomysł, aby w okienku pocztowym kupować jednostki
> funduszy - na pewno niezłe ułatwienie.. a za jakiś czas
> może u listonosza ? :) jak u konsultantki avon można już
> kupić doładowanie do komórki to czemu nie byłoby można u
> listonosza wpłacić $ na fundusz inwestycyjny :D niby
> komicznie to brzmi, ale pomysł mimo wszystko całkiem
> sensowny. oby szybko dołączyły inne towarzystwa a nie tylko
> PKO i to z 1 funduszem. kto wie - może będzie konkurencja
> dla mbanku ?

robi robi, ale srednio im to wychodzi, dla babci z emeryturą to dobre rozwiązanie, ale czy babcia będzie inwestować ? kto wie, ja wybrałem formę elektorniczną, oszczednośc czasu i pieniedzy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~gippo

w końcu poczta polska robi coś ku własnemu rozwojowi. pocztę odwiedza sporo ludzi i myślę, że będzie to całkiem trafiony pomysł, aby w okienku pocztowym kupować jednostki funduszy - na pewno niezłe ułatwienie.. a za jakiś czas może u listonosza ? :) jak u konsultantki avon można już kupić doładowanie do komórki to czemu nie byłoby można u listonosza wpłacić $ na fundusz inwestycyjny :D niby komicznie to brzmi, ale pomysł mimo wszystko całkiem sensowny. oby szybko dołączyły inne towarzystwa a nie tylko PKO i to z 1 funduszem. kto wie - może będzie konkurencja dla mbanku ?

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne