REKLAMA

Fundusz Hipoteczny Yanok na liście ostrzeżeń KNF

2020-10-02 09:46
publikacja
2020-10-02 09:46
Fundusz Hipoteczny Yanok na liście ostrzeżeń KNF
Fundusz Hipoteczny Yanok na liście ostrzeżeń KNF
fot. Marcin Smolinski / / Shutterstock

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisany został Fundusz Hipoteczny Yanok - poinformowała w piątek Komisja Nadzoru Finansowego. Chodzi m.in. o przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem.

Jak wyjaśnił w piątkowym komunikacie Jacek Barszczewski z Komisji Nadzoru Finansowego, zawiadomienie wobec Funduszu Hipotecznego Yanok sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1 i 3 ustawy Prawo bankowe. Chodzi o "wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF".

"Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot" - wskazano w komunikacie. Dodano, że postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
grab
KNF powinien zająć się spółką Aquatech po nie usprawiedliwionej absencji prezesa zarządu na WZ w ostatnią sobotę i manipulacji akcjami.

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki