Fundacja PFR powołuje Centralny Dom Technologii

W drugiej połowie lipca br. zostanie otwarty Centralny Dom Technologii, powołany przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju - poinformował w środę PFR. Ma to być nowoczesne centrum biznesowo-konferencyjne, oferujące interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne m.in. dla dzieci, młodzieży.

Centralny Dom Technologii powstaje przy ul. Kruczej 50 w Warszawy, w zabytkowym Centralnym Domu Towarowym (dawny "CeDeT", następnie znany jako "Smyk"). Projekt realizowany jest przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju, angażującą się w inicjatywy z obszaru edukacji, innowacji, kultury i sztuki. Powołanie do życia CDT ogłoszono w środę.

"Centralny Dom Technologii to najważniejszy projekt Fundacji PFR, realizowany we współpracy merytorycznej z Departamentem Rozwoju Innowacji PFR. Chcemy, aby CDT był żywą społecznością, skupiającą osoby pochodzące z różnych grup i środowisk. W drugiej połowie lipca otwieramy nasze drzwi i do końca wakacji będziemy organizować bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy także dorosłych i całe rodziny oraz technologicznych debiutantów" - powiedziała cytowana w komunikacie prezes Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju Agata Nałęcz.

Jak dodano, od września w CDT, oprócz regularnych zajęć edukacyjnych, organizowane będą m.in. cykliczne wystawy tematyczne.

Jak przekazano w komunikacie, Centralny Dom Technologii został stworzony, "by promować innowacyjny model nauczania, będący połączeniem wiedzy, kreatywności i praktycznego działania". "Takie interdyscyplinarne kształcenie jest uzupełnieniem wiedzy nabywanej w tradycyjnych szkołach. Celem CDT jest tworzenie wzorców dla nowoczesnej edukacji w Polsce poprzez promowanie metodyki STEAM, za nazwą której stoją angielskie słowa: Science, Technology, Engineering, the Arts i Mathematics (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka)" - czytamy.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys wskazał, że PFR, oprócz działalności inwestycyjnej i rozwojowej, aktywnie angażuje się w inicjatywy na rzecz społeczności. "CDT to projekt o bardzo dużym potencjale, który ma szansę wykształcić rzeszę przyszłych polskich innowatorów, dzięki naciskowi na interdyscyplinarną edukację i praktyczne zastosowanie nabywanej wiedzy. To przyszłość polskiej edukacji i baza dla rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o nowe technologie. Zależy nam, aby CDT był atrakcyjnym miejscem dla dzieci, rodziców, seniorów i nauczycieli z całej Polski" - powiedział cytowany w komunikacie Borys.

Partnerem merytorycznym Centralnego Domu Technologii jest konsorcjum, w skład którego wchodzą: polski venture builder Daftcode, zajmujący się budowaniem i rozwijaniem biznesów technologicznych, startup edukacyjny Skriware, szkoła programowania Kids Code Fun oraz stowarzyszenie Cyfrowy Dialog (dawniej Mistrzowie Kodowania). (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.