REKLAMA

Frank po 3,93 zł. Kurs euro powyżej 4,30 zł

2019-08-02 09:08
publikacja
2019-08-02 09:08
fot. photo_guru / YAY Foto

Frank szwajcarski kontynuował zwyżkową passę, osiągając na polskim rynku najwyższą cenę od ponad dwóch lat. Złoty stracił także wobec euro i dolara. Kurs euro przekroczył 4,30 zł, a za amerykańską walutę trzeba było zapłacić najwięcej od kwietnia 2017 r.

W piątek o 9:06 kurs franka szwajcarskiego wynosił 3,9325 zł i był o blisko grosz wyższy niż dzień wcześniej. Tylko przez ostatni miesiąc frank podrożał o 13 groszy i wczoraj w nocy osiągał najwyższe notowania od kwietnia 2017 roku.

/ Bankier.pl

Tak drogi frank to przede wszystkim pochodna umocnienia helweckiej waluty względem euro. W piątek rano kurs EUR/CHF spadł do 1,0954 i tym samym znalazł się na najniższym poziomie od dwóch lat. Zniżkujące notowania pary euro-frank oznaczają silniejszego franka względem euro. Na rynku spekuluje się, że powoli zbliżamy się więc do poziomów, przy których możliwe są interwencje Szwajcarskiego Banku Narodowego mające na celu osłabienie franka wobec euro.

Tymczasem złoty słabnie nie tylko wobec franka, ale także względem euro. Kurs euro w piątek rano kształtuje się na poziomie powyżej 4,30 zł. Jeszcze kilka dni temu europejską walutę można było kupić po ok. 4,25 zł. Niemniej jednak patrząc w dłuższym horyzoncie czasowym, kurs EUR/PLN od roku utrzymuje się w dość wąskiej konsolidacji, wahając się w przedziale 4,25-4,35 zł.

/ Bankier.pl

Z przeszło 2-letniego szczytu zeszły natomiast notowania dolara. W piątek rano za amerykańską walutę płacono 3,8845 zł. Wczoraj po południu kurs dolara sięgnął nawet 3,90 zł.

/ Bankier.pl

Niepocieszeni mogą być też zarabiający w funtach. Obawy o bezumowny brexit sprawiły, że kurs funta do dolara znalazł się blisko 30-letnich minimów z grudnia 2016 roku. W rezultacie szterling na polskim rynku wyceniany jest na nieco ponad 4,70 zł, czyli tylko nieco powyżej wieloletnich minimów.

KK

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
marxs
każdy kto ma choć trochę instynktu samozachowawczego to ucieka w panice z PISowskiej złotówy drukowanej na maxa przez glapcia i jego blond dziewczęta gdzie pieprz rośnie
dir2
Złotówka to śmieciowa waluta niewolników, która dostaje łomot nawet gdy słoń pierdnie w Dżibutti. Tylko przyjęcie Euro jest ratunkiem dla frankowiczów - przybita zostanie wtedy ich strata, ale w końcu zaczną się konsekwentnie zbliżać do spłaty kredytów.
jes
Nie do końca. Właśnie napisałeś jak bankier. Przypieczętowana ich strata i zalegalizowany nielegalny zysk banków. Dlaczego Polska jest jedynym krajem, który nie rozwiązał tego problemu - byłby spokój. Jednak nie po to wstawia się do rządu Morawieckiego by banki ponosiły konsekwencje nieuczciwych zagrywek.
Zresztą
Nie do końca. Właśnie napisałeś jak bankier. Przypieczętowana ich strata i zalegalizowany nielegalny zysk banków. Dlaczego Polska jest jedynym krajem, który nie rozwiązał tego problemu - byłby spokój. Jednak nie po to wstawia się do rządu Morawieckiego by banki ponosiły konsekwencje nieuczciwych zagrywek.
Zresztą kredyty to mała kropla bo się nie mówi o opcjach walutowych, które pozwoliły wtedy przejąć bankom wiele dobrych firm. A na pewno nie były to uczciwe zasady gdy w umowie ogranicza się tylko ryzyko jednej strony. Nie wspomnę już o tym, że akcja na walutach była zaplanowana i tylko taki kraje jak demoludy, gdzie służby pracują dla innych krajów pozwoliły na to.
marxs odpowiada jes
czy ktoś potwornie chciwych i potwornie głupich polakow zmuszał do kredytów we franku i zawierania opcji walutowych?
sebastianz1
Na spokojnie. Kurs nie ma tu żadnego znaczenia. I tak banki po wrześniu wszystko będą musiały zwrócić.
marianpazdzioch
Ojoj!

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wicepremier-mateusz-morawiecki-ma-dom-za-franki/v49lvkt
marianpazdzioch
Matołuszek też prywatnie nabrał jakichś milionowych kredytów na żonę. Pewnie zaraz będzie ustawa o dopłatach do franków ;)
jes
O niego się nie martw. Sprzeda działkę za 70mln co kupił za 700tys to mu się szkody wyrównają.
marianpazdzioch odpowiada jes
To jest oczywiście pryszcz. Gorsze jest to, że on robi tego typu "inwestycje" na skalę polskiej gospodarki. Także w moim imieniu. A Polska wcale nie ma takich dojść do tanich działek z kurii, ani posad dyrektorskich w banku. Jest zaledwie biednym krajem postkolonialnym z dużym udziałem rolnictwa. O takich "głupotkach" To jest oczywiście pryszcz. Gorsze jest to, że on robi tego typu "inwestycje" na skalę polskiej gospodarki. Także w moim imieniu. A Polska wcale nie ma takich dojść do tanich działek z kurii, ani posad dyrektorskich w banku. Jest zaledwie biednym krajem postkolonialnym z dużym udziałem rolnictwa. O takich "głupotkach" jak to że jedno mówi drugie robi chyba nie ma co sie rozwodzić.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki