REKLAMA

Frank najtańszy od wybuchu wojny. Euro poniżej 4,60 zł

2022-06-07 09:37
publikacja
2022-06-07 09:37
Frank najtańszy od wybuchu wojny. Euro poniżej 4,60 zł
Frank najtańszy od wybuchu wojny. Euro poniżej 4,60 zł
fot. marekusz / / Shutterstock

Notowania franka szwajcarskiego w relacji do złotego spadły do najniższego poziomu od wybuchu wojny na Ukrainie. Bez większych zmian pozostał za to kurs euro, który od przeszło tygodnia utrzymuje się poniżej 4,60 zł.

We wtorek o 9:22 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5900 zł i był o blisko grosz wyższy niż dzień wcześniej. Od końcówki maja kurs EUR/PLN utrzymuje się poniżej poziomu 4,60 zł, który przez poprzednie dwa miesiące wyznaczał dolne ograniczenie trendu bocznego (w przedziale 4,60-4,72 zł).

- W tym tygodniu spodziewamy się kolejnych prób wyłamania pary EUR/PLN poniżej 4,57. Oczekujemy, że RPP podniesie w środę stopy o 100 pb, czyli więcej niż wycenia rynek (75 pb). Naszym zdaniem pozwoli to dla kursu EUR/PLN skutecznie przełamać ww. wsparcie i dotrzeć nawet poniżej 4,55 - napisali w raporcie ekonomiści ING Banku Śląskiego.

W dół poszły za to notowania franka szwajcarskiego, który we wtorek rano wyceniany był na 4,4104 zł. Nad ranem helwecka waluta kosztowała nawet 4,4023 zł i był to najniższy kurs od 23 lutego.

Wyjątkowy konkurs inwestycyjny

Jesteś inwestorem? Weź udział w wyjątkowym konkursie organizowanym przez Dom Maklerski Banku BPS S.A., który odbędzie się w dniach 30 maja - 8 lipca. Uczestnicy będą mieli możliwość zainwestowania kwoty od 2 do 20 tys. zł na realnym rachunku maklerskim. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w postaci wielokrotności wypracowanego zysku — do 30 tys. zł, a także preferencyjne stawki prowizji maklerskich w DM BPS. Dowiedz się więcej na temat konkursu, a także Domu Maklerskiego Banku BPS S.A., jednego z liderów na rynku prowizji internetowych. Bankier.pl jest patronem medialnym konkursu.

Dolar amerykański kosztował 4,2927 zł, a więc podobnie jak w poniedziałek wieczorem. Za funta brytyjskiego płacono 5,3564 zł, o grosz mniej niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
competitionatp
i V-ta kolumna znowu bez prowizji z tego forum... nie ma jak ujadać na POLSKI RZĄD.. błeeeeee :)
marcin321
Jesteś na portalu ekonomicznym i nadal nie rozumiesz co się dzieje... Trochę przykre. Cóż, może przyjdzie czas na kubeł zimnej wody

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki