Frank najniżej od prawie trzech lat. Będzie 3,50 zł?

W nocy notowania helweckiej waluty spadły prawie do 3,61 zł, wyznaczając tym samym najniższy kurs od pamiętnego „czarnego czwartku” ze stycznia 2015 roku. Analitycy już czekają na franka po 3,50 zł.

Przed 7:00 kurs CHF/PLN spadł w pobliże 3,61 zł, minimalnie naruszając lokalne minima z końcówki października. Jednakże o 10:57 frank był  notowany już po 3,6278 zł, a więc o niespełna grosz powyżej poziomu z czwartkowego zamknięcia.

Kliknij, aby przejść do notowań.
Kliknij, aby przejść do notowań. (Bankier.pl)

Nowe minima na parze frank-złoty były pochodną na parze euro-frank. Kurs EUR/CHF naruszył październikowy szczyt (1,17090) osiągając poziom 1,1720. Oznacza to, że frank w relacji do euro był najsłabszy od stycznia 2015 roku, gdy Szwajcarski Bank Narodowy zerwał z polityką obrony poziomu 1,20.

Jeśli złoty zacznie wreszcie zyskiwać względem euro  (od miesiąca kurs EUR/PLN tkwi w konsolidacji), to możliwe jest zejście kursu franka w okolice 3,50 zł. A więc do stanu sprzed decyzji SNB. „Złoty zyskuje regularnie szczególnie wobec franka i tu widać efekt tych dobrych globalnych nastrojów. Jeśli uda się je utrzymać do końca roku, kurs franka może spaść do 3,50” – twierdzi Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
19 9 hfjdj

Gdzie płaczące franki? Przyznać kto nie obsrał wszystkich pieluch? Ten "gość" :)

! Odpowiedz
1 7 marekrz

Mówisz o ludziach zniszczonych przez banki? 148 tys. zamkniętych umów w latach 2010-2017? Niestety prawdopodobnie będą spłacać wyhodowany nielegalnie przez banki dług do końca życia. Takie rzeczy tylko w Polsce...

! Odpowiedz
8 13 fred_

Moze sie jeszcze okazac ze kredyty frankowe w totalnym rozliczeniu wyjda duzo taniej niz zlotowkowe. Jest to mozliwe.

! Odpowiedz
5 9 hfjdj

Oczywiście że jest to możliwe i na dodatek bardzo prawdopodobne. Ale zdecydowanie poza intelektualnym zasięgiem osób którym nawet zmiana kursu waluty na przestrzeni 30 lat nie mieści się w głowach.

! Odpowiedz
1 9 jkl777 odpowiada hfjdj

Juz niedlugo sad unieważni moja umowe pseudoCHF i JA w ramach "banksterskiej uczciwosci" zastanowie sie, czy oddac im pozyczony kapital, czy powolac sie na przedawnienie.

Przeciez banki byly tak "uczciwe", ze nie wpisaly klauzul niedozwolonych do umow...

! Odpowiedz
0 3 hfjdj odpowiada jkl777

Powołaj się na przedawnienie :)

! Odpowiedz
1 3 rubikk odpowiada jkl777

to byłoby mistrzostwo świata :) sąd unieważnia umowę, bank musi oddać wszystkie wypłacone raty, które otrzymał przez ostatnie 10 lat (starsze się przedawniają) a kredytobiorca nie musi oddawać kapitału bo został wypłacony dawniej niż 10 lat temu :)

! Odpowiedz
7 3 wilanow

hfjdj, wszyscy frankowicze przestali płakać, gdy okazało się, że zobowiązania przedwyborcze PIS to było demo. Nikt już nje wierzy w pisiorki, w zobowiązania i w realizm. Dlaczego zatem mają płakać????? Że uwierzyli??? Wyjaśnij priszę.

! Odpowiedz
7 2 hfjdj

Czyli płakali bo PiS obiecał?

! Odpowiedz
72 22 hfjdj

Czemu frankowicze już nie płaczą że umowy zawierają nielegalne klauzule pytam się.

! Odpowiedz