REKLAMA

Frank najdroższy od października. Kurs euro poniżej 4,25 zł

2020-01-21 09:18
publikacja
2020-01-21 09:18
Shutterstock

Kurs euro znów delikatnie wzrósł, ale we wtorek rano utrzymywał się poniżej granicy 4,25 zł. Za to notowania franka szwajcarskiego osiągnęły najwyższy poziom od października, nieznacznie przebijając listopadowy szczyt.

We wtorek o 9:18 kurs euro kształtował się na poziomie 4,2458 zł, czyli o mniej więcej pół grosza wyżej niż w poniedziałek wieczorem. Jest to jak na razie piąty z rzędu dzień wzrostu kursu EUR/PLN, który tydzień temu osiągnął wielomiesięczne minimum tuż powyżej 4,21 zł.

/ Bankier.pl

- W naszej ocenie para EUR/PLN w tym tygodniu utrzyma się w ramach 4,23-27. W zeszłym tygodniu „wyczyściły się” stop loss poniżej 4,23, nie będzie to więc impuls do dalszego umocnienia złotego. Wsparciem dla złotego powinny być piątkowe PMI ze strefy euro – pod koniec tygodnia spodziewamy się próby wyłamania EUR/PLN poniżej 4,23. Publikowane w tym tygodniu dane z kraju nie powinny mieć wpływu na złotego - napisano w dzienniku ING Banku Śląskiego.

/ Bankier.pl

Mocniej w górę idą notowania franka szwajcarskiego, za którego we wtorek rano trzeba było zapłacić 3,9560 zł. To najwyższy kurs CHF/PLN od 10 października. Przez ostatnie trzy tygodnie cena franka wzrosła o przeszło 5 groszy. To pokłosie spadku kursu EUR/CHF (czyli umocnienia franka względem euro) do najniższych poziomów od kwietnia 2017 roku.

Bez większych zmian pozostały notowania brytyjskiego funta, którego wyceniano na ponad 4,97 zł. Dolarem amerykańskim handlowano po 3,8260 zł, a więc także bez większych zmian względem poniedziałkowego popołudnia.

K/PAP

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
leotdi
Te interwencje Glapy ( jeśli są? - osobiście wątpię) są bezsensowne. Trend moim przyjacielem jest. A ten dla franka jest wznoszący. Wybicie z konsolidacji miało już miejsce. Teraz jest korekta. Kolejnym celem będzie pokonanie 4.05. A po wybiciu 4.10-4.15 (możliwe 4.15-4.25).
kmierz
Jak to dobrze, że słuchałem co wypisuje forumowy troll jasio, który kwestionował sens zakupu waluty. Dzięki temu kupiłem jeszcze więcej.
carlito1
Fakt jest taki, że jak Głapie skończą się środki na ratowanie złotówki to 4.5zł za CHF jest bardzo możliwe....
johny_kielbasiany
Skoro banki za naciskiem rzadu pomagaja Fankowiczom nie widze prZeszkod by frank kosztował 4.50 i pewnie tyle bedzie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki