REKLAMA

Frank blisko 5 zł. Kurs euro wysoki, ale stabilny

2022-09-27 10:50
publikacja
2022-09-27 10:50

Notowania franka szwajcarskiego ponownie zbliżyły się do granicy 5 zł. Bez większych zmian pozostawał za to kurs euro, które dzień wcześniej wyznaczyło nowe 20-letnie rekordy słabości względem dolara.

Frank blisko 5 zł. Kurs euro wysoki, ale stabilny
Frank blisko 5 zł. Kurs euro wysoki, ale stabilny
fot. NATALIA61 / / Shutterstock

Od kilku dni sytuacja na rynkach walutowych pozostaje napięta. Najmocniejszy od 20 lat dolar dusi (prawie) wszystkie inne waluty, nie oszczędzając ani euro, ani jena japońskiego, ani brytyjskiego funta. To wszystko negatywnie odbija się także na wycenie polskiego złotego, któremu dodatkowo nie pomagają negatywne czynniki krajowe.

We wtorek przed południem kurs euro wynosił 4,7584 zł i był o 0,7 grosza wyższy niż dzień wcześniej. Od połowy września złoty znów słabnie względem euro – od tego czasu kurs EUR/PLN podniósł się o przeszło 7 groszy. Jednakże patrząc w szerszym horyzoncie na parze euro-złoty obowiązuje konsolidacja w przedziale 4,55-4,85 zł, z czego przez większość czasu poruszamy się w zakresie 4,60-4,80 zł.

Euro osłabiło się jednak względem innych głównych walut, przede wszystkim wobec dolara amerykańskiego i franka szwajcarskiego. W rezultacie za dolara we wtorek rano płacono 4,9371 zł. W nocy na parze dolar-złoty padł nowy rekord wszech czasów – 4,9570 zł.

O ile kwestia dolara za 5 zł wciąż pozostaje otwarta, to kurs franka szwajcarskiego w ciągu ostatnich kilku dni już trzy razy gościł powyżej piątki. Wtorkowy poranek przyniósł wzrost notowań helweckiej waluty o ponad dwa grosze, do poziomu 4,9906 zł.

Po poniedziałkowym załamaniu doszło do odreagowania na rynku funta brytyjskiego. Szterling drożał dziś rano o 6,6 groszy, osiągając cenę 5,3461 zł. Dzień wcześniej kurs GBP/PLN wyznaczył najniższą wartość od lutego 2021.

KK

Źródło:
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (12)

dodaj komentarz
r4k
Sasin spuścił bombę atomową na nasz kraj. 5 PLN za USD to może być bardzo tanio.
Warto zapamiętać ten dzień, to dzień w którym Sasin likwiduje kapitalizm w naszym kraju.
Jak zarabiasz to będziesz karany, promowani będą ci którzy nie zarabiają, Witamy ponownie socjalizm, to już się nie zatrzyma.
akrystian
To nie socjalizm to komunizm - co rok bliżej.
akrystian
Stopy procentowe czas obniżać Pani prezesie - szczyt inflacji już za nami.
drzaraza
Warto trzymać euro i czekać kiedy po wymianie bedzie, po 3 zł.
drzaraza
Wkrótce stanieje i będzie jak prezes marzył po 3 zł po wymianie pieniędzy 100:1.
bha
Cóż... Nienasyconej zachłanności sterowalnej-furtkowo-mamonowo-sznurkowej napewno w to Gra. Niestety nic dobrego ten rynkowy i nie tylko coraz większy obłęd zachłanności nie wróży!!!.
drzaraza
Jeszcze w tym roku euro po 5,50
trolley
1$=5złomówek. Brawa dla pisowskiej sekty. Brawa dla Glapy i Mordyzdradzieckiego. Kolejny przystanek 6 złomówek.
lancealot
Nieaktualne.
CHF=5,04 a $=4,995. Czekamy jeszcze na € (obecnie 4,8 zł) i mamy piątkę Kaczyńskiego.
Za to WIG20 w złotych to najsłabszy indeks na świecie ze spadkami w okolicy 48%, ale w ujęciu dolarowym jeszcze gorsza jest Sri Lanka. Tyle, że ona zbankrutowała..
tb2
Podoba mi się to podejście. Jeszcze 2 tygodnie temu kurs EURO był dla bankier.pl tylko wysoki, dzisiaj już stabilnie :-D

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki