Francuskie media: UE domaga się od Marine Le Pen zwrotu wyłudzonych sum

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) domaga się od europosłanki i szefowej skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN) Marine Le Pen zwrotu blisko 340 tys. euro wyłudzonych na zatrudnienie asystentów - podaje w poniedziałek "L'Express".

Francuskie media: UE domaga się od Marine Le Pen zwrotu wyłudzonych sum
Francuskie media: UE domaga się od Marine Le Pen zwrotu wyłudzonych sum (fot. Pierre Le Masson / MAXPPP)

OLAF zwrócił się w sierpniu do Parlamentu Europejskiego o uruchomienie wobec Le Pen procedury ściągania należności, ponieważ europosłanka wyłudziła 339 tys. euro na zatrudnienie dwóch asystentów parlamentarnych, podczas gdy de facto pracowali oni wyłącznie dla Frontu Narodowego - pisze "L'Express", cytując portal informacyjny Mediapart, który jako pierwszy dotarł do tej informacji. O zarzutach nadużyć finansowych wobec szefowej FN napisał również tygodnik "Marianne".

Europejski urząd poinformował o swym postępowaniu wobec Le Pen paryską prokuraturę.

"L'Express" przypomina, że podobne dochodzenie prokuratura ta prowadzi już od marca ubiegłego roku w ramach innej sprawy, tzw. "afery asystentów parlamentarnych FN", którą zajmuje się też francuskie centralne biuro walki z korupcją i przestępstwami finansowymi. Nie są jednak znane szczegóły tego postępowania.

Dziennikarze Madiapart i "Marianne" zwrócili się do Marine Le Pen z prośbą o komentarz, którego jednak nie otrzymali. Zareagował jedynie prawnik szefowej FN Marcel Ceccaldi, który oznajmił, że cała ta sprawa "to operacja zorganizowana przez niemieckich deputowanych w parlamencie, po to, by uciszyć tych, którzy są krytyczni wobec Unii Europejskiej". (PAP)

fit/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Aa

Lewactwo wpada w panikę, kończą się czasy zajmowania długością marchewki, UE a szczególnie Niemcy są zainteresowane status kwo, z gospodarek europejskich zrobiły sobie rynki zbytu niszcząc przy okazji ich moce produkcyjne wyciszone kraje południa,tragedia Greków.

! Odpowiedz
3 1 ~Jano

Lewacki strach przed wyborami we Francji.I ci..niemieccy deputowani..władcy Europy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil