Francuski zamachowiec umieszczony w szpitalu psychiatrycznym

Autor nieudanego zamachu na prezydenta Chiraca w czasie niedzielnej defilady wojskowej został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Biegli orzekną czy będzie on mógł stanąć przed sądem.

Zamachowiec po przesłuchaniu przez policję został umieszczony na oddziale psychiatrycznym przy prefekturze, biegli jednak po przeprowadzeniu badań psychologicznych i psychiatrycznych oświadczyli, że młody mężczyzna jest niebezpieczny i dla siebie samego i dla otoczenia. Stąd decyzja prefekta o umieszczeniu zamachowcy w klinice psychiatrycznej na oddziale zamkniętym jednego z podparyskich szpitali.

Jeśli stanie przed sądem, grozi mu kara dożywocia. Biegli mogą jednak orzec, że był on niepoczytalny w chwili, gdy strzelał do prezydenta Chiraca. Policja stwierdziła, że działał sam, ale stara się ustalić, czy nikt nie wpłynął na jego decyzję. Dlatego dochodzenie koncentruje się także na kręgach nacjonalistycznych skrajnej prawicy, z którą związany był zamachowiec - w ubiegłym roku kandydujący z jej listy w wyborach miejskich w 18-ej dzielnicy Paryża.

Próba zamachu wywołała polemiki na temat bezpieczeństwa polityków nie wyłączając najważniejszej osoby w państwie, bo rola policji - w tym wypadku - ograniczyła się do założenia kajdanek na ręce przestępcy obezwładnionego przez szarego człowieka ulicy, który zapobiegł tragedii.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil