REKLAMA

Francuski doradca rządu: Prawdopodobnie potrzebny jest trzeci lockdown

2021-01-24 21:53
publikacja
2021-01-24 21:53
fot. UlyssePixel / Shutterstock

Szef doradzającej rządowi Francji Rady Naukowej prof. Jean-Francois Delfraissy powiedział w niedzielę, że w kraju prawdopodobnie trzeba będzie wprowadzić kolejny lockdown. Rząd ma o tym zdecydować w środę. W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarły we Francji 172 osoby.

"Prawdopodobnie będziemy musieli wprowadzić kolejną kwarantannę. To decyzja polityczna, czy będzie ona miała tak ścisły charakter jak w marcu, czy nieco lżejszy jak w listopadzie" - oświadczył Delfraissy na antenie stacji BFM TV.

"Jeżeli nie wprowadzimy ściślejszych ograniczeń znajdziemy się w bardzo trudnej sytuacji, jak w połowie marca (...), ten tydzień jest kluczowy i politycy muszą podjąć decyzję" - podkreślił.

Delfraissy wyjaśnił, że surowsze obostrzenia trzeba zastosować z powodu szerzenia się we Francji nowych wariantów SARS-CoV-2, które są bardziej zakaźne niż poprzednio dominująca odmiana. Naukowiec zaznaczył, że o ile wariant brytyjski wydaje się nie wpływać na skuteczność działania szczepionek przeciw Covid-19, to niektóre badania pokazują, że szczepionki mogą gorzej chronić przed zakażeniem odmianą południowoafrykańską i brazylijską.

W środę przewidziane jest wystąpienie prezydenta Francji Emmanuela Macrona w związku z wprowadzeniem kolejnych ewentualnych obostrzeń sanitarnych.

W ciągu ostatniej doby we Francji wykryto 18 436 infekcji koronawirusem - poinformowała Agencja Zdrowia Publicznego (SPF) w niedzielę. Liczba hospitalizowanych pacjentów z Covid-19 wzrosła do 26 357.

Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się we Francji 3 053 617 osób, z których 73 049 zmarło.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ adj/ ap/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
pozhoga
No patrz: we Francji też rządzi PiS? Aj waj...
secundus
już kiedyś francuzi rozniecili ogień, który strawił znaczną część systemu politycznego, czy będą w stanie to powtórzyć?
acdc
Przekaz jest prosty: "Bedzie tyle lockdown'ów aż osiągniemy sukces tj upadek i upaństowowienie firm a z ludzi zrobimy niewolników".
meryt
acdc "upaństowowienie firm a z ludzi zrobimy niewolników""

Człowiek państwo :)

"John Hawkins (ur. 1532) angielski szkutnik, nawigator i handlarz niewolnikami"
meryt
acdc "a z ludzi zrobimy niewolników"

Zlikwidują socjal :)

"Demokraci w Kongresie USA przygotowują ustawę, która przewiduje 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko w wieku poniżej sześciu lat oraz 250 USD w wieku 6-17 lat"

"drobnym, zwinnym dzieciom zdecydowanie łatwiej było
acdc "a z ludzi zrobimy niewolników"

Zlikwidują socjal :)

"Demokraci w Kongresie USA przygotowują ustawę, która przewiduje 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko w wieku poniżej sześciu lat oraz 250 USD w wieku 6-17 lat"

"drobnym, zwinnym dzieciom zdecydowanie łatwiej było się tam pomieścić – dlatego właściciele kopalni chętnie zatrudniali młodych adeptów sztuki wydobywania węgla"

"Niemal w każdym kraju na świecie obowiązują przepisy mające na celu zapobieganie pracy dzieci."

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki