REKLAMA
WAŻNE

Francuski Le Figaro zamieszcza wywiad z szefem polskiej dyplomacji

2004-01-10 15:27
publikacja
2004-01-10 15:27
Centroprawicowy dziennik francuski "Le Figaro" zamieszcza wywiad z ministrem spraw zagranicznych Włodzimierzem Cimoszewiczem. Gazeta pisze, że zdaniem ministra Cimoszewicza jeszcze do czerwca możliwe jest porozumienie w sprawie konstytucji Unii Europejskiej.

Włodzimierz Cimoszewicz, który złożył wczoraj wizytę w Paryżu, spotkał się z szefem francuskiej dyplomacji Dominigue de Villepinem. W wywiadzie dla "Le Figaro" szef polskiej dyplomacji nie wykluczył, że porozumienie w sprawie konstytucji uda się osiągnąć jeszcze przed czerwcowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Więcej spraw bowiem łączy, niż dzieli. Gdyby to się nie udało, to, zdaniem Cimoszewicza, byłaby to woda na młyn eurosceptyków w Parlamencie Europejskim.

Minister powiedział, że Polska jest gotowa do negocjacji w sprawie konstytucji. Na pytanie dziennikarza o słynne hasło "Nicea albo śmierć", Cimoszewicz odpowiedział, że po pierwsze jego autorem jest poseł opozycji, a po drugie nigdy nie odzwierciedlało ono stanowiska rządu Leszka Millera. Minister dodał, że polskiemu rządowi nie dano w Brukseli szansy, by wykazać się elastycznością i skłonnością do ustępstw.

Włodzimierz Cimoszewicz, który z dużą ostrożnością podchodzi do koncepcji zacieśniania współpracy między państwami-założycielami Unii Europejskiej, nie wyklucza możliwości udziału Polski w realizacji programu tworzenia unijnej obronności. "Im większa Unia, tym większa elastyczność działania, ale nie w takich rozmiarach, które zagrażałyby jej spójności" - powiedział minister Cimoszewicz.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki